Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SniadeKukle: Stan antyrefleksu, zazwyczaj zależy od sposobów pielęgnacji. Jak przecierałeś czym popadnie lub różnymi rodzaju papierowych chusteczek to normalna sprawa.
Jeżeli to były powłoki oleofobowe, to są jeszcze bardziej miękkie od standardowego AR.
  • Odpowiedz
@lost_in_translation: najgorsze że, do czyszczenia używałem tylko ściereczek Zeissa i chusteczki zeiss, a tu taki zonk. Zastanawiałem się czy przez przypadek, na zewnątrz jakaś chemia ich nie zniszczyła. Wcześniejsze 5x tańsze okulary wytrzymaly 6lat bez zbytniego dbania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SniadeKukle: @gumowy_ogur: Dodam jeszcze, że najlepiej używać suchych, mikofazowych ściereczek do czyszczenia, Zeiss robi właśnie jedne z najlepszych na rynku, ponieważ nie zostawiają żadnego pyłku na powierzchni czyszczonej, dlatego są też tak lubiane przez fotografów. Należy pamiętać o regularnej wymianie, bo po pochłonięciu zbyt dużej ilości tłustych osadów, już to bardziej rozmazują niż czyszczą.
Jeżeli masz problemy z osadzającymi się regularnie, tłustymi zabrudzeniami, to raz dziennie umyj pod letnią wodą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@SniadeKukle: Aaa i jeszcze trzeba używać tych ściereczek w dosyć delikatny sposób, bo zbyt mocny nacisk, też może uszkodzić, nawet czyszcząc siereczką.
Zrobiłem tysiące okularów i z doświadczenia powiem Ci, że lepszy tańszy produkt, który możesz wymienić sobie częściej. Na pewno będziesz wtedy miał soczewki w lepszym stanie, przez dłuższy okres czasu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BeetleJuice: Kurde, szczerze nie wiem, pewnie mają dodatki kwasów, imitujących zapach cytrusów, które mogą wejść w reakcję chemiczną z powlokami, pewnie nie dotyczy to konkretnie zapachu, tylko konkretnego składnika. Na wszelki wypadek, jest duży wybór płynów na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aczkolwiek testuję różne soczewki z różnymi środkami i żaden płyn do mycia naczyń, jeszcze nie zrobił nic złego, dla pewności można rozcieńczyć.
  • Odpowiedz