Wpis z mikrobloga

Czesi chwalą polskich policjantów, którzy wraz z Czechami patrolują ulice w Mlada Boleslav. Wg portalu Idnes Polacy przyczynili sie do spadku przestepczosci wsród cudzoziemców. W tamtejszych zakladach Skody ma pracowac 900 Polaków (wiecej ma byc Slowaków i Ukrianców).
Wiekszosc przestepstw w miescie popelniaja obcokrajowcy. Kilka lat temu lataly teksty o czeskich kobietach bojacych sie wyjsc na miasto, bo napastuja je pijani Polacy proponujacy seks nawet w obecnosci ich mezów, jeden zaatakowal kobiete z uzyciem noza. Narodowsc napastnika byla trzymana w tajemnicy i doszla do mediów dopiero podczas rozprawy.
Glosna byla tez sprawa polskich pracowników, ktorzy kradli czesci z fabryki wynoszac je m.innymi w odbycie.
Slowackich policjatów tez Czesi zaprosili. W miastach gdzie bylo duzo Bulgarów i Rumunów pracowli policjanci z tych panstw.

zródlo po czesku klik

#czechy #policja #polskapolicja
Pobierz
źródło: comment_1630954079lY2T4HLxIf8EO5YgTER1Qn.jpg
  • 16
@Polankowicz: niestety, ale nie jest tak do końca jak mówisz. Osobiście mam rodzinę w Czechach i kilka razy byłem i gadałem tez z Polakami, którzy mieszkają na miejscu. Takie rzeczy jak drobne nieuprzejmości, krzywdzące stereotypy itp. są jednak na porządku dziennym. Znam też człowieka, któremu splajtowała firma przez to, że poszła fama, że Polska wysyła zepsutą wieprzowinę do Czech, opowiadał, że nawet znajomi przestali u niego się zaopatrywać, nie pomogło tłumaczenie,