Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wczoraj The Nightmare of The Wolf. Przecież tu jest tyle bzdur że aż trudno uwierzyć że ludzie dają jakieś pozytywne oceny na imdb czy filmweb.
1. Wysyłanie kandydatów na wiedźminów na bagna pełne potworów w środku nocy, bez broni i z jakimiś szczątkowymi umiejętnościami walki. Niby co ta próba miała udowodnić i w ogóle jak należało ją przejść? Wygląda na to że trzeba uciec, Vesemir spada z przepaści i fartem przeżył. Potem Deglan mówi że ta próba to zawsze taka loteria. Hehe no nieźle jakby przesiew w postaci Próby Traw nie był wystarczającą loterią.
2. Potworów coraz mniej więc trzeba się pobawić w magię i stworzyć nowe. No niby wszystko spoko tylko czy to wiedźminów nie jest za dużo? Może czas przestać przyjmować jakichś chłopaków, których i tak się potem wysyła na rzeź na bagna.
3. Rada królewska rozkminia co zrobić z wiedźminami, a potem mamy napomknięcie o tym że coś się zagnieździło w kniei i zabija ludzi. Gdybyśmy tylko mieli jakichś zdolnych śmiałków którzy mogliby to sprawdzić i ubić bestię, ale cóż nikt nie wpada na taki pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. A nie przepraszam jednak ktoś decyduje się wysłać tam Wiedźmina i czarodziejkę ale dopiero gdy mają tego wiedźmina tuż pod swoim nosem w celi, za burdy w karczmie.
5. Niezwykle odważny czyn gwardzisty, który po wymianie kilku słów zdecydował się na walkę 2 vs 2 przeciwko wiedźminom. I tak wiem że w książce też były takie akcje, ale przeciwnicy albo nie wiedzieli że Geralt jest wiedźminem (karczma w Wyzimie lub Profesor w Krwi Elfów) albo mieli znaczną przewagę liczebną i mieli prawo uważać że jakieś szanse mają (walką z siódemką z bandy Renfri). Mogliby przynajmniej pokazać że gwardzista jest już dość pijany by załączył mu się tryb 'Jestem niezniszczalny'.
6. Atak na Kaer Morhen za pomocą potworów, czyli leczymy dżumę cholerą. Wieśniacy z pochodniami nawet nie mieli nic przeciwko, zresztą oni są tylko niepotrzebnym tłem, które znalazło się tam bo było to wspomniane w książce.

Ogólnie mówiąc nic specjalnego pod względem animacji, sekwencji akcji, ani muzyki. Tak jak normalnie można to uznać za dobry film, to głupoty fabularne powodują że to taki średniak w stylu 5,5/10.
#wiedzmin #witcher #netflix #witchernetflix
Pobierz Rafaello91 - Obejrzałem wczoraj The Nightmare of The Wolf. Przecież tu jest tyle bzdu...
źródło: comment_1630945372QfJs25gJN2AEW3sempuMWH.jpg
  • 11
@Rafaello91 mi to wyglądało jak przerobiona pod zachodnie wymogi historia z sezonu burz, pomijając nieścisłości fabularnebjak aard o mocy kamehameha czy ogni gotujące ziemię, postaci płaskie i nijakie silne postacie kobiece oczywiście bardziej przypominają chłopów z doprawionymi cyvkami czarodziejka legolas zamiast używać magi strzela z łuku długo by wymieniać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rafaello91: Kur widziałem recenzję chyba sfilmowani.

Tylko oni też się tak skupiali na pozytywach. Czytając ten post mam wrażenie że skopiowałes ich minusy na temat serialu i teraz chcesz zgrywać recenzenta bo to modne.

No #!$%@? na #!$%@? stanie, dosłownie w którejś recenzji były wady opisane nawet w takiej samej kolejności. Ale więcej było pozytywów.
@Qontrol: Nie bawię się w pisanie recenzji a ich też nie widziałem. Kolejność punktów raczej podobna bo tak leci fabuła filmu mniej więcej, czyli na przykład w ostatnim punkcie krytykuję atak na Kaer Morhen bo to ostatnie sceny tego filmu. Zresztą jak miałbym bawić się w recenzowanie bo to modne to raczej bym to zrobił na premierę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KornKid: Takich właśnie głupotek jest
@Rafaello91: Gdyby nie idiotyczne pomysly z robieniem potworów i wysylaniem dzieci na bagna... To byłoby na prawdę dobrze. Wystarczylo się skupić na postaci Vesemira, jego mlodosci i relacji z tą dziewczyną. To był bardzo fajny watek. A tak, wsystkiego po trochu. Wszytko leci na łeb, nagle z dupy ludzie atakują twierdzę razem z potworami ( co za idiotyzm) bo w sumie już czas antenowy się kończy. No i według netflixa ludzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafaello91: mnie odrzuca ta wszechobecna przesada jak to zwykle bywa w anime czyli jakieś niebywałe trikasy i fikoły, jucha lejąca się z oderwanych kończyn jak z fontanny, setki przeciwników którzy są siekani na kawałki jak manekiny. No głupoty takie, że aż się nie chce na to patrzeć. Dobra rozrywka dla gimbazy
@Rafaello91: Ogolnie jesli potraktuje sie to jako film nie majacy nic wspolnego ze światem wiedzmina, lub jako jakas alternatywna rzeczywistosc, to jeszcze ujdzie. Akcja jest caly czas, nie ma nudy, spoko sie ogladalo. Natomiast jesli podejdziemy do tego jako fan wiedzmina no to niestety moim zdaniem tragedia.