Wpis z mikrobloga

Drogie Mirunie, pijcie kompot z #samolociara !

1) Dzisiaj mam pierwszą samodzielną zmianę jako Crewing Officer;
2) Wczoraj zdałam ostatni test online z mojego kursu na Flight Dispatchera (dyspozytora lotniczego)...

... A to oznacza, ze w tę sobotę lecę do Miami na 2 tygodnie w celu dokończenia kursu ()

Ktoś był w #miami #usa i poleci coś do zobaczenia/kupienia na miejscu?

#lotnictwo #nauka #szkolenia

tl;dr o #samolociara - studentka BSc Aviation Management (zarządzanie w lotnictwie) na Coventry University w #uk #anglia oraz pracownik brytyjskiej linii lotniczej w dziale Operations Control Centre. Opisuję, co na studiach i w pracy słychać, czasem wrzucę też jakąś ciekawostkę lotniczą. Aktualnie szkolę się na amerykańską licencję dyspozytora lotniczego.
Ag90 - Drogie Mirunie, pijcie kompot z #samolociara !

1) Dzisiaj mam pierwszą samo...

źródło: comment_1630918704mskIsRxMnY0eyW87tW4bwG.jpg

Pobierz
  • 67
@Ag90: Bylem tylko tydzień i kręciłem się wokół klasyków. Jak lubisz surową rybę to knajpa Cvi.che 105 ci na pewno podjedzie. Zobacz co się dzieje w weekendy ma Calle Ocho, my trafilismy na Kubański festyn i było mega bo lubimy latynoskie klimaty. Jeśli lubisz bardziej hipsterski klimat i street art to koniecznie Wynwood. Ocean Drive jest trochę przereklamowane ale w nocy wyglada zajebiście. No i nie licz na komunikację miejska, wypożycz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Ag90: byly dom Versace gdzie go zabito. Przy tym polecam obejrzec serial American Crime Story sezon z Versace plus serial Dexter ktory rozgrywa sie w Miami, zawsze to fajnie znalezc sje gdzies gdzie krecili cos co sie oglądało ;)

Jak Masz kase to wynajem jakiegos kamaro i jazda do disneyworld albo universal kolo Orlando :)

A przede wszystkim graty!
Po Miami jeżdżą w sumie takie darmowe busiki, na pewno ich rozkład znajdziesz gdzieś w necie, dobra opcja na objazdowke ale chyba na Miami Beach nie dojeżdżają. Gratuluję spełniania swoich marzeń i łączenia przyjemnego z pożytecznym !


@typeczek Dziękuję! ((oo)) A wiesz może, jak się te busiki darmowe nazywają/jak wyglądają? Jak ich nie znajdę, to pewnie będę się wozić Uberem (właśnie, co jest lepsze, Uber czy Lyft, czy
@Ag90: Miami beach trolley i Metromover są darmowe, znajdziesz mapy online. Oczywiście brak rozkładu więc czasami czeka się 3min a czasami 30 :D przy tej pogodzie teraz i wilgotności powietrza (!!!) odkryjesz, że zamawianie lyft/Uber to najlepsze rozwiązanie. Polecam zjeść ropa vieja z okienka w Yambo, niedaleko Calle Ocho. Wynwood walls koniecznie I wood tavern - we wtorek mają happy hours I darmowe tacosy. Ogólnie jest to super miejsce na wieczorny
@Ag90: Gratulacje i powodzonka!!! ja byłam w miami przez 2 tygodnie i niestety trochę można się rozczarować. Ale plaże w south beach są piękne, fajnie pójść do kubańskiej dzielnicy na drineczka i jedzenie, a najlepiej tak jak @adriano30 powiedział: wynajem furki i można pojeździć po okolicy. Zależy ile będziesz mieć wolnego czasu to można skoczyć właśnie w okolice Orlando, z Miami jest chyba busik na Key West, warto też rozważyć popłynięcie
@Ag90: A i pamiętaj, że jeżeli kupujesz cokolwiek w sklepie czy w restauracji, to do cen w menu/na półce będzie doliczony 6% podatek na rachunku, a w przypadku knajp jeszcze 10-20% napiwku. Więc jak coś kosztuje 10$ w menu, może ostatecznie wyjść 13$. Tylko podstawowe produkty w stylu mleko, chleb itp nie podlegają podatkowi.
@Ag90 wyjechałaś bo nie umiałaś sobie tutaj poradzić a tak serio to dużo czasu spędziłem w Miami z moją linią lotniczą polecam leżenie na plaży
@Ag90: Byłem i nic nie polecam, przereklamowane, dobre miasto tylko na urlop gdy siedzisz w hotelu przy plazy i imprezujesz po nocnych klubach przy oceanie. Jak masz dużo czasu to wynajmij auto i jedz na Key West chociaż teraz jest najgorsza pogoda.
@Ag90: Ja trochę czasu tam spędziłem,

No klasyki czyli Miami Beach to wiadomo, polecam tour na łódce wokół sztucznych wysp (Venetian Islands),
i moim zdaniem zdecydowanie najlepsza rzecz to Key Biscayne, wstęp do parku na południu jest płatny, samochodem drożej, ale od osoby niedużo, wtedy chyba z 2 dolary/os. Zaparkowaliśmy w mieście Key Biscayne i wypożyczyliśmy rowery z Lime. Jeżeli masz więcej czasu i transport, to polecam też Everglades i tour