Wpis z mikrobloga

W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli około 18,20 zł. Pracownik w Polsce zarabia minimalną, czyli ok. 16 zł na godzinę. Pracownik w Danii 127 koron, czyli około 57 zł na godzinę. Dodatkowo otrzymuje on 6 tygodni płatnego urlopu.

https://www.snopes.com/fact-check/mcdonalds-workers-denmark/

To nie państwo was okrada z podatków. To przedsiębiorcy za mało wam płacą. Tak jest w prawie każdej branży w Polsce.

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #mcdonalds #praca #pracbaza
Ignacy_Loyola - W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli o...

źródło: comment_1630916668LG4nOsmpp2sOWcqoN4SlHL.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignacy_Loyola: wartość pieniądza najważniejsza. Musimy więcej produkować i eksportować, żeby złotówka rosła na wartości. Jak po prostu dasz ludziom więcej kasy, to wartość złotówki zmaleje (inflacja) i wszystko co sprowadzasz do kraju automatycznie zdrożeje. Zarabiajmy 2k na rękę, ale niech złotówka będzie warta 1 euro i wtedy ajfona kupisz za jedną wypłatę, a nie pięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak samo drukowanie nic nie daje, to
  • Odpowiedz
co masz na myśli mówiąc „socjopaci


@kryptomanix: może trochę na wyrost ci "socjopaci"
w kontekście otwartości czy wychodzenia na przysłowiowego browara po robocie - z tym bywało różnie (i nie chodzi o chlanie co dzień pod korek)
np jak wychodziłem pobiegać - pytałem czy ktoś chce ze mną, zazwyczaj nikt nie był chętny. potem widziałem jak typ np. przebiegał na drugą stronę ulicy jak mnie zobaczył a za pół godziny SMS "I saw you running :))"
i to nie tak, że mnie nie lubili - między sobą również stosunki
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola:

Jak PKB/głowę w dolarze będzie w Polsce takie samo jak w Danii to Polak w mcdonaldzie zarobi tyle co duńczyk. Do tego potrzebny jest wzrost gospodarczy wyższy niż w Danii o 1-2 punkty procentowe, utrzymywany rok w rok przez kilkadziesiąt lat. Proste jak but. Nie można dużo zarabiać mało wytwarzając, a statystyczny Duńczyk po prostu wytwarza dobra i usługi warte 3 razy więcej niż Polak, to i jego siła
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: KFC i McDonald's w kraju z dykty obsranym gównem mają ceny totalnie nieadekwatne do jakości i ilości jedzenia. Wręcz stosunek ceny do ilości w tych sieciówkach jest jednym z największych w kraju i porównywalny do drogich restauracji.

Change my mind.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: trochę masz racji, trochę nie. Nie mieli komuny jak my i jednak wytwarzają więcej dóbr które ktoś chce, a my jedynie czarne porzeczki, jabłka, drób i okna xD Od 1990 roku startujemy praktycznie od nowa więc nie porównuj nas z taką Danią, Niemcami czy Belgią. Jeszcze nie i jeszcze długo długo nie.
  • Odpowiedz