Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Mam pierwsze w życiu MTB, pzrejechane jakies 150km, wczoraj i dzisiaj wybrałem się w końcu w poważniejszy teren, dużo podjazdów a później stromych zjazdów, długo na hamulcu. Czy to możliwe że aż tak starły się okładziny na klockach w tak krótkim czasie, że pzrestzreń między nimi a tarczą jest dobzre widoczna a hamulec reaguje dopiero po 25% wciśniećia bo dopiero wtedy okładziny zwierają się z tarczami?

Hamulce SRAM LEVEL (wiem, wiem że bez szału), rower kupiony kilka tygodni temu, nówka.

W trygodniu sprawdzę te okładziny ale wierzyć mi się nie cche że tak szybko mogły się zetrzeć. Jeśli jednak to polecacie jakieś inne na które miałbym wymienić?

#mtb #rower #rowery #pytanie #serwisrowerowy
  • 11
  • Odpowiedz
@dzangyl: Ja jeżdżę na Accentach - bo takie były dostępne w rowerowym na miejscu, nie mam porónania do innych metalowych, aczkolwiek nie tracą siły hamowania na grubszych zjazdach tak jak moja poprzednia żywica
  • Odpowiedz
@dzangyl: żywiczne potrafią szybko znikać. Szczególnie jak mokro czy błoto. Metalik są znacznie trwalsze jeśli jeździsz w trudniejszych warunkach. Polecić to ciężko bo ja akurat używam oryginalnych Shimano.
  • Odpowiedz
  • 2
@dzangyl To normalne zachowanie. Przy dobrze ustawionych klockach powinna być widoczna szczelina między klockami a tarczą. Klamka ma martwy skok potrzebny na pokonanie tej szczeliny a samo zużycie klocków w hydraulikach nie ma wpływu na jej rozmiar bo w miarę zużycia klocków tłoczki wysuwają się dalej więc zawsze będzie taka sama.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: @dran2: lepsze hamulce działają progresywnie i nie czuć martwego skoku prawie nic. Sram Level to wypełniacz zaślepek w ramie, dobry hamulec trzeba samemu dokupić jeśli chce się jeździć po górach. Na niziny te są OK.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nocnyfilm: jeżdżę po single trackach na sram level i dają radę, póki działają nie ma co zmieniać. Jedynie wymieniłem klocki z tyłu na metaliczne, a przód docelowo będzie z pół metalicznymi jak się obecne zywiczne klocki skończą.
  • Odpowiedz
  • 0
@nocnyfilm Progresja a martwy skok to różne rzeczy. Każde mają martwy skok bo każde muszą mieć jakąś odległość klocków od tarczy i tym ten martwy skok jest po stronie klamki. Wyższe Shimano miały dawniej pewien zakres regulacji martwego skoku.
  • Odpowiedz
@nocnyfilm: myślę że spokojnie wystarczą, muszę tylko wymienić okładziny na metaliczne. Jestem początkujący na MTB i takie hamulce są wystarczające, najwyżej kiedyś wymienię chyba że się ten rower szybciej rozleci :D

@funny_like_a_bunny: tak też zrobię, bo już mi to tutaj doradzono. Jutro powienienem mieć metaliczne okładziny i wymienię.

Te hamulce nie miały takiego martwego skoku, po dwóch przejażdżkach w stromym terenie (duuużo jazdy na hamulcu) od razu to zauważyłem, nie
  • Odpowiedz