Wpis z mikrobloga

78% hospitalizowanych na covid stanowią otyli i z nadwagą. https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7010e4.htm?s_cid=mm7010e4_w
Co myślicie o rozstawieniu wag, czy wojska z fałdomierzami (i harpunami) przy wejściach do sklepów spożywczych, restauracji (głównie fast-foodów) i środków komunikacji (niech się nauczą chodzić)? Myślę, że znacznie odetkałoby to służbę zdrowia. Tymczasowa konfiskata prawa jazdy na podstawie tatusiowego BMI też mogłaby pomóc walczyć z pandemią.
@maniac777 @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl macie jakieś wykresy na to?
#koronawirus #szczepienia #heheszki
fukinloner - 78% hospitalizowanych na covid stanowią otyli i z nadwagą. https://www.c...

źródło: comment_1630864200RJFIqCjqErCMOJEV7sB4qY.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

odpowiadasz na swoje pytanie (dotyczące tylko nadwagi - nie otyłości notabene) super :)


@fukinloner: Ale przypominam że to Ty nadwagę i otyłość w pierwszym wpisie wrzuciłeś do jednego worka i to do tego się odnosiłem.

Poza tym fajnie że wspominasz o RR bo w kategorii którą sam wybrałeś w pierwszym wpisie, na podstawie danych które przytoczyłeś i które ja uzupełniłem to relatywne ryzyko hospitalizacji w związku z nadwagą lub otyłością
  • Odpowiedz
@maniac777: dane które przytoczyłem wskazują RR dla otyłych jako 3 (3 krotne zwiększenie ryzyka), więc można sobie pożonglować do porównania ze szczepionkami i zapisać to jako 1/3 (uznając otyłych jako grupę kontrolną, a nieotyłych jako grupę gdzie obniżono ryzyko/zastosowano terapię), teraz jaka jest skuteczność takiej terapii "schudnij" w ryzyku zachorowania wymagającego hospitalizacji? - 2/3 (bo RRR to 1-RR), więc 66%. Skuteczność schudnięcia osoby otyłej w zapobieganiu hospitalizacji covid wynosi więc
  • Odpowiedz
@fukinloner: Dane które przytoczyłeś, dla przypomnienia "78% hospitalizowanych na covid stanowią otyli i z nadwagą" oraz dane które ja przytoczyłem "w tej populacji 73.6 % ma nadwage lub otylosc," (i do tego się odnoszę) oznacza że relatywne ryzyko związane z nadwagą lub otyłością to 1.06 czyli znacznie mniej niż zdajesz się postulować. Teraz nagle wycofujesz się z nadwagi bo co? Bo niewygodna? :)

Dwa że z danych które
  • Odpowiedz
@maniac777: badanie które przytoczyłeś estymuje HR, a nie RR...
słowo may w cytacie nie oznacza, że górną granicą ryzyka jest 3, tylko to, że wszystkie badania są statystyczne i znajdują się w jakimś przedziale ufności...
  • Odpowiedz
@fukinloner: Spoko... na tym poziomie dyskusji to bez znaczenia, a już na pewno ma to mniejsze znaczenie niż Twoje wzięcie skrajnej wersji zjawiska i rozciągnięcie wniosków na całe jego spektrum jak z tym "may". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie jeszcze dodam że kolejny raz potwierdziłeś moje przypuszczenia że nadwagę czy dolne zakresy otyłości postrzegasz w kategoriach otyłości skrajnej. Innymi słowy wyobraźmy sobie człowieka 180cm wzrostu.
  • Odpowiedz
@maniac777: jakiej znowu skrajnej? większość hospitalizacji to właśnie ludzie otyli, niemal 60%, 20% to nadwaga. Masz wszystko w artykułach. Na cdc masz jasno napisane - otyłość 3-krotne zwiększenie ryzyka, przecież to nawet na 1 rzut oka widać z załączonych wykresów.
  • Odpowiedz
większość hospitalizacji to właśnie ludzie otyli,


@fukinloner: No i zatoczyliśmy koło... większość hospitalizacji to ludzie z nadwagą lub otyli. Większość populacji to ludzie z nadwagą lub otyli.

Na cdc masz jasno napisane - otyłość 3-krotne zwiększenie ryzyka,


@fukinloner: Albo spałeś na lekcjach angielskiego albo za grosz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. "Otyłość może potroić ryzyko hospitalizacji z powodu zakażenia COVID-19." (W JEJ SKRAJNEJ WERSJI, A NIE W
  • Odpowiedz
W JEJ SKRAJNEJ WERSJI, A NIE W CAŁEJ JEJ ROZCIĄGŁOŚCI


@maniac777: gdzie to wyczytałeś?
gdyby skrajną wartością było 3 (a nie jest, bo widziałem badania z wartościami 4 i większymi) to zdanie byłoby sformułowane inaczej, "may be up to 3 times higher" i podobne..., to ty sobie dopisujesz znaczenie, którego w tekscie nie ma.
  • Odpowiedz
@fukinloner: Ponieważ większa otyłość też może się zdarzyć z prawdopodobnie większym ryzykiem, ale jednocześnie zdarza się na tyle rzadko że ciężko takie rzeczy w tego typu badaniach mierzyć - prawdopodobnie i badanie które przytoczyłem kończy się na BMI 44 nie bez przyczyny. Poza tym gdyby miano pisać to co postulujesz że napisano to by wyglądało raczej jako "Obesity triples" (otyłość potraja, to zdaje się twierdzisz) lub "Obesity at least triples"
  • Odpowiedz
@fukinloner: Przypominam że podwójne zachorowanie wprawdzie się zdarza, ale na razie dość sporadycznie, ale to i tak bez znaczenia. Czepisz się detali podczas gdy oba wskaźniki i tak będą zbliżone nie tylko przebiegiem ale i wartością.
  • Odpowiedz