Wpis z mikrobloga

Opłaca się jechać na winobranie do Francji. W na 2 lub 3 tygodnie? Da się zarobić? Jest stawka godzinowa a nie akord. Niby mogę na dwa miesiąc do Holandii pojechać na pomidory no ale wiadomo może trafić się patola. Ktoś był? Opłacalne bo jednak kisz podruzy go ok 800 zł w dwie strony. Może ktoś jedzie i chce się zabrać?
#pracbaza #emigracja #francja #winobranie #studbaza
  • 8
@Kadmos: córka mojego kolegi jeżdziłą, z tego co opowiadał to zależy od roku- bywało różnie raz mogli zbierać bo dobra pogoda i zarobili trochę, a innym razem pracowali tylko kilka dni bo padał deszcz obficie( ͡º ͜ʖ͡º) A do patoli to na tym winobraniu ćpali też xD
@karol-blabert: właśnie obroniłem się i tak mysle aby za granice pojechać aby zrobić na wyprowadzkę od rodziców, i stoję przed alternatywą albo wyjazd do holandi tylko nie wiem czy jeszcze tam zbiory są czy na winobranie, tylko tak obliczyłem sobie że 2 tygodnie to troche mało a są koszty wyjazdu i poza tym to nie ma gwarancji wyjazdu na dłużej.
No a powiem nie są mi potrzebne pieniądze na dorobienie a
@Kadmos do 2017 roku przez 3/4 sezony jeździłem z narzeczoną na winobranie do Francji na 3/4 tygodnie. Praca 7-14 5 dni w tygodniu. Czasami jak padało w któryś dzień i nie zbieraliśmy trzeba było nadrabiać w sobotę. W naszym przypadku taki wyjazd pozwalał zarobić około 1400 euro na osobę. Mieliśmy na miejscu mieszkanie i samochód za darmo i co nas interesowało to paliwo plus śniadanie i kolacje ponieważ obiad jedliśmy w zamku
@Kadmos może w takim razie poszukaj takiej pracy ale np. W Szwajcarii. Znajomi jeździli kiedyś zarabiać na zbieraniu jabłek właśnie w Szwajcarii. Z tego co pamietam to na prawdę dobrą kasę przywozili.