Wpis z mikrobloga

ale on jedyne co robi, to poprawnie posługuje się statystyką, żeby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski, skąd to święte oburzenie?


@Czolg: Załóżmy na początek, że wyborców Rep i Dem jest tyle samo. 5/6 z 1000 to 833,(3). Przez 10 dni byłoby to 8333,(3). Trochę mu się upiekło, że napisał "więcej niż". Ale to też jest słabe uogólnienie - raczej wygląda to na chłopskorozumizm: minimum danych, maksimum wniosków. Trzeba zacząć od tego, że wyborców
  • 0
@Okcydent @beerman @warrengda no poprawnie, lub jeśli Wam bardziej pasuje to 'z grubsza', bo nie zabrał się do tego na takim poziomie jak zabrałby się @Okcydent, który chciałby brać pod uwagę średnią wyborców z każdego stanu. Ale potem znowu znalazłby się ktoś, kto by powiedział że 'a bo w Dallas jest gęściej tej opcji i ja wam policzę lepiej'.

Sam tok rozumowania wydaje mi się właśnie - poprawny, bo nie ma
@Czolg: Są jeszcze sprawy, których nie poruszyłem. Mianowicie. W chwili obecnej czyli na 5. września (a nie na 31 sierpnia jak są wpisy) podaje się, że wyszczepionych w Stanach jest 56% populacji. 31 sierpnia było to 62,5% jedną dawką i 52% dwiema. Jak to się ma do tego, że 25% republikanów i 5% demokratów jest niezaszczepionych. Bardzo mi się to gryzie.

Po drugie. Gdyby przyjąć, że ok. 1000 zgonów przypada na