Wpis z mikrobloga

Charlie Foods & Friends #glogow #galeriaglogovia
26zł - tak, to są 4 mielone i trochę sałatki z brokułami :)
Jeśli ktoś pyta, czemu tu nie ma ziemniaków/ryżu/makaronu, odpowiadam, że nie jem bo jestem na keto.
Gdyby się pojawiły, cena wyniosłaby 50zł. Cena za 100g jedzenia to 5,27zł. Mogliby zrobić osobne ceny na mięso, ale nie... lepiej kasować 5,27zł za 100g ziemniaków ;)

#inflacja #januszebiznesu
Sekularyzacja - Charlie Foods & Friends #glogow #galeriaglogovia 
26zł - tak, to są ...

źródło: comment_1630622548cw1lZwuMhS0cHVli1BhgzL.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@cynamonowazaslona: powinni zrobić 3 cenniki, mięso, ryż/ziemniaki/makaron, sałatki i mieć kartkę, żeby sobie dać na 2/3 różne talerze, ale nie... ludzie jak jedzą węglowodany to mogą się nieźle zaskoczyć xD chyba, że z wagą przyjdziesz
  • Odpowiedz
@arinkao: niedobre, ale chciałem coś na szybko dla odmiany zjeść. Tam już czasem mnie w konia zrobili z końcową ceną, ale tym razem poczułem się #!$%@? ma maksa. Kotlety mielone są z reguły lekkie, myślałem, że dam max 15zł

kto wie, czy oni tego nie obciążają jakoś, np. wstrzykują wodę do kotletów :)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Nasączoną mlekiem bułkę pewnie, sa też ciężkie bo smażone w oleju jak frytki. Ja już od roku nie chodzę po knajpach, na maksa sie przejechałam i czułam pare razy jak Ty teraz. Mam w dupie, sama gotuję a jak wychodzę na cały dzień to biorę swoje żarcie, jest 100 razy lepsze od tego co spotkam na mieście (małe miasto).
  • Odpowiedz
nie jem bo jestem na keto


@Sekularyzacja: To jakaś nowa moda? Co to znaczy? Brzmi jak jakiś wegetarianizm czy weganizm, tylko odwrotnie, nigdy nie słyszałem, 'keto' raczej kojarzy mi się z narkotykami. Nie można było ziemniaków zamienić na te pomidory z zielonym, tą sałatką? Makaronu i ryżu też nie lubię.
  • Odpowiedz
@papapapuga: Dieta ketogeniczna - Ograniczasz węglowodany do minimum, trochę białka i dość sporo tłuszczu. W organizmie po pewnym czasie wzrasta ilość ciał ketonowych i przestawiamy się na czerpanie energii z tłuszczu. 2 lata na tym byłem, z plusów można zaobserwować brak spadków energii w ciągu dnia, mało wody podskórnej przez co czujemy się po prostu lekko itp. Jak ktoś jest endomorfikiem jak ja to polecam, można utrzymać jakąś tam formę przez
  • Odpowiedz
@papapapuga: Co ciekawe, istnieją grupy ludzi które naturalnie żyją na diecie ketogenicznej, np. Innuici (Eskimosi). Jest to forma adaptacji człowieka do żywienia się wyłącznie mięsem. Istnieją podejrzenia, że dieta keto jest obciążająca dla wątroby i ogólnie mniej zdrowa niż klasyczne zbilansowanie żywienie. Poza tym, moment przejścia na ketozę jest ciężki (1-3 dni spadku energii, głodu) i każde większe spożycie węglowodanów Cię z niego wybija (zero alkoholu, zero pieczywa i innych zbóż
  • Odpowiedz