Wpis z mikrobloga

Hej, zamówiłem sobie gierkę Ghost of Tsushime na ps5 od jakiegoś buraka przez OLX, wersja directors cut, za 150zł, więc bardzo okazyjna cena. Zapytałem najpierw o zdjęcie gry, bo na ogłoszeniu była tylko grafika z okładki. Dostałem fotę gierki z paragonem w środku, sprzedawane przez przesyłkę OLX, więc mówie git, trafiłem zajebistą okazję. Zapłaciłem blikiem no i sprzedający troche zwlekał z wysyłką, ale to tam trudno, coś mnie tknęło i sprawdziłem paragon, który był na zdjęciu, które mi wysłał. Gierka kupiona w Iławie a chłop pokazuje, że jest z Nysy - w pip daleko od siebie są te miejscowości. Zaśmierdziało mi to i sprawdziłem jego 2 inne ogłoszenia. Okazały się być fałszywe, typ wystawił buty dla chłopca i nawet nie podał rozmiaru, fota wzięta z neta w tragicznej jakości. Jego nazwa olx - abcd. Niestety paczka już była wysłana, więc postanowiłem, że albo nie odbiorę paczki, albo nagram odbieranie i rozpakowywanie. Zdecydowałem się na te drugą opcję, bo najwyżej dostanę zwrot hajsu (mam nadzieję). Oczywiście jak się dobrze domyślacie w paczce nie było mojej gierki tylko Destiny 2 na ps4 - no wartość tej gry nie przekracza 20zł.

Zgłosiłem już sprawę na OLX, wstrzymałem wypłate hajsu i wrzuciłem nagranie odbierania pazcki i otwierania do zgłoszenia. Teraz typ świruje pawiana, że to ja próbuje go oszukać, że on faktycznie mi wysłał Ghost of Tsushime.

Miał ktoś z Was podobne sytuację? Coś jeszcze mogę zrobić, jakaś policja, żeby na pewno dostać zwrot hajsu? Jak działa ta nowa ochrona kupujących?

Rozmowa z typeczkiem.jpg


#olx #oszustwo #ps5 #paczkomaty #inpost #kryminalne #kradziez #scam
  • 88
  • Odpowiedz
@fifonsz: pisalem wczesniej ze nie bylo jeszcze pod tym tagiem historii z OLX ochrona. Wolaj jak sie OLX odezwie i co zrobili. Na razie masz asa w rekawie. O ile oni cos przez 24 zrobia bo zwykle zajmuje im 3 dni odpisanie na prosta #!$%@?, sledz tag to zobaczysz.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: wstrzymali mu wypłatę hajsu dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana - pokazuje, że mają czas do 14 dni. Z automatu to leci jak nie potwierdzisz, że wszystko jest ok, tylko zgłosisz nieprawidłowość.
  • Odpowiedz
@fifonsz: a konto olx nowe? bo jak kupujesz gre ktora pare dni temu miala premiere za 329 i gosciu sprzedaje za 150 i ma nowe konto to sam sie pchasz w problemy xD
  • Odpowiedz
@camos: Wiem, że się pchnąłem w tarapaty, sporo kupuje i jestem ostrożny, nie jestem z tych co robią duże oczy jak wejdą w nie ten link XD Tu wszystko stinkycheesowało. Po prostu bardzo zaufałem tej opcji z ochroną kupujących i tak się targnąłem jako królik doświadczalny. Plus myślenie, że typ nie może być tak głupi, żeby próbować oszukać przez funkcję z przesyłką OLX, szczególnie jak mu napisałem, że otwieranie paczki nagram
  • Odpowiedz
@fifonsz: Musisz bardziej zwracać uwagę na zdjęcia które takie typy ci wysyłają. Nazwa ogłoszenia to Ghost of tsushima ps4, a chłop ci wysyła zdjęcie płyty z ps5. Lepiej się po czymś takim wycofać.
  • Odpowiedz
@Piechara: Ja to wiem, więcej było rzeczy nie tak niż tak, po prostu uznałem, że nie ma #!$%@? dać się zrobić w karolka przy tych tam nowych zabezpieczniach olx'a.

edit: Nawet mu to napisałem w konwersacji
  • Odpowiedz
Niezbyt rozumiem czym różni się gra za 10zł od pustej paczki przy zamówieniu za 150zł. Ochrona kupujących zrobiła mnie w #!$%@?, bo zaufałem temu śmiesznemu serwisowi, że jak nagram odbiór paczki, to nie będzie problemów w razie oszustwa. Myliłem się, to ochrona kradnących.
  • Odpowiedz
dzieki za update, no to wielka ochrona, oszustow. Ta cala weryfikacja powinna byc od poczatku, mi jebneli blokade konta bo za duzo sprzedawalem, nic nie odblokowali a support milczy. Coz trzeba uwazac, mialabyc nowa jakosc a wyszlo jak zwykle?
  • Odpowiedz
Ogłoszenie zegarka robi się niebezpieczne, bo przecież kupując jakiś za okolice 1000zł, możemy otrzymać zegarek dodawany do Kaczora Donalda. Ochrona kupujących tego nie obejmie, bo dostaliśmy zegarek, nieistotne jaki, miał mierzyć czas? - mierzy.
  • Odpowiedz