Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Po bieganiu w nowych butach nabawiłem się pęcherzy. A właściwie pęcherze na pęcherzu, bo to drugi albo trzeci raz w tych butach. Dopiero dziś przestał boleć przy chodzeniu. Teraz pytanie: kiedy można normalnie biegać żeby nie pogorszyć sprawy?
#bieganie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paczek_w_masle: to nie jest normalne, że w butach się robią pęcherze ani pęcherze na pęcherzach nawet jak są to nowe buty, i nie daj sobie wmawiać, że buty trzeba rozbić czy rozdeptać, bo to absolutnie nieprawda. Masz albo złe buty, albo skarpetki, albo ewentualnie źle zawiązane buty i ci po nich lata noga. Można także ewentualnie spróbować innych wkładek. Ogólnie, najważniejsze w pęcherzach jest unikanie pęcherzy.

Jak już się ma, są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mozgogrdyczka: no właśnie tym razem wziąłem skarpetki z frotą na pięcie żeby nie latała i było gorzej niż w tych cieńszych. Tym razem pójdę w drugą stronę i spróbuje cieńszych. Szkoda bo lubię amortyzację tych butów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W ogóle jakaś podpowiedź jak dobierać buty? Takie coś wychodzi dopiero po 5km.
@Paczek_w_masle: kiedyś ubierałem w takich przypadkach po dwie skarpety, tylko cieńsze i zawsze pomagało. Ostatnio nie mam problemu z pęcherzami, więc ubieram dwie pary skarpet tylko jak jest zimno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: jeśli nie jest tak, że buty są za małe (0,5-1 rozmiar więcej) i to powoduje tarcie, którego być nie powinno, spróbuj zasznurować buty w stylu heel lock lacing, bo skoro odciski są na pięcie, to znaczy, że tam ci się stopa porusza względem buta.

Jeśli problem występuje w różnych skarpetkach, to można chyba ten element wyeliminować, ale generalnie chcesz, żeby skarpetki przylegały do stóp jak najściślej i nie zwijały
@Paczek_w_masle: Niestety dobrze dobrane buty od pierwszego biegu są idealnie wygodne :( Buty do biegania nie są jak stare wojskowe opinacze ze skóry, które po jakimś czasie da się rozchodzić.
Chociaż możesz też pokombinować z grubością wkładki, jak jest nowa i jeszcze gruba/wysoka, to może zbyt mocno dociskać mocno twoją stopę do "sufitu" i tej obręczy na piętę buta, co powoduje obtarcia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mozgogrdyczka: dokładnie, to Saucony Triumph 18.

Niestety dobrze dobrane buty od pierwszego biegu są idealnie wygodne :(

@GhostTrick: no niestety, dobór buta to katorga. Jeden but w kolejnej edycji może być zupełnie inny, więc też nie można się sugerować. A znaleźć sklep w którym jest sensowny wybór to spory problem.