Wpis z mikrobloga

Otwieram nitkę na kurtki motocyklowe - przemyślenia i polecenia. Ode mnie: kurtki typu koszula motocyklowa nadają się na temperaturę między 23 a 24 stopnie, nie polecam. Teraz szukam czegoś co pojeździ od 15 do 30 stopni, zobaczymy.

#motocykle
  • 24
@bocznica: O to chodzi, możesz się podzielić refleksją, np. że najlepiej Ci się sprawdziła kurtka turystyczna na sporcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Afera_zbozowa: Tak właśnie pomyślałem, żeby jednak spróbować takiego mesha z windstopperem, chociaż najciekawiej wygląda rebelhorn hiflow, który jest trochę brzydki.
@wojownicza_konczyna: Skóry nie są trochę zimne poniżej 20 a powyżej 25 się gotujesz? Nie jeździłem za dużo w skórze i sam nie wiem
@ohfcukme: Ja kupiłem sobie skórę i tak do 25 jest spoko, przy 30 i wietrze też da się jechać. co do temperatury to taka dobra temp to 15+ i słońce, albo podpinka ocieplacjąca, wtedy takie 10+ stopni w słoneczny bezwietrzny dzień można pomykać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ohfcukme: Skóra stara się utrzymać stabilną temperaturę i oddycha. Od temperatur minusowych do 25⁰C jest ok, potem trzeba jak najwięcej się przemieszczać aby mieć trochę przewiewu. Lepiej kupić tańszą skórę niż bylejaką kurtkę z słabą membraną. Powyżej 30 to już aktywny system chłodzenia.
@programista3k: Obojętnie, to nie jest temat tylko dla mnie - jak chcesz powiedzieć, że masz kurtkę za 5000 zł i to najlepszy zakup który zrewolucjonizował Twoje jeżdzenie to dawaj. Albo, że nie warto wydawać więcej niż 500zł, bo wszystkie się okazały takie same.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veranoo: Tutaj już nie pomogę jaka firma, przy kupowaniu okazało się, że kupiłem najtańszą, ale chyba to była Shima. Minusem taniej kurtki to jakość detali i wykończenia, nie jest najładniejsze i trzeba się przyjrzeć by to zobaczyć, ale całościowo jest dobra.
@ohfcukme: Sory cos sie stało w komentarzem. Jest git bluza daje rade, panele meshowe są glownie na klacie. Kamizelka jest tak skonstruowana ze idealnie je zakrywa a poprzez zapiecie evolink łączysz ją z kurtką. Dla bardziej wymagających widziałem że wyszły dwie nowe wersje tej podpinki - pełna z rękawami oraz podgrzewana. Z tą ostanią mysle że mozna latac nawet w zime.
@ohfcukme: Jeśli budżet jest do naciągnięcia to jestem niezwykle zadowolony z Dainese D-Explorer pierwszej generacji. Kurtka jest trójwarstwowa ale ma gigantyczne panele wentylacyjne. Można odpiąć praktycznie cały panel na plecach. Rękaw ma długi zamek od pachy do samego nadgarstka, który również kryje wentylację. Jeżdżę w tym komplecie trzeci sezon i nie miałem bardziej uniwersalnego zestawu. W tej chwili można dopaść ostatnie sztuki w dość rozsądnej cenie. Tańszą „inspirowaną” takim systemem kurtką
@ohfcukme: Mam Hiflow IV i jest huragan w środku. Nawet termo z Decathlonu robi robotę i od razu mi zimno.
Po zachodzie słońca przy 15-17 stopniach na ekspresówce robi się trochę zimno i długo nie da się jechać, jeżeli nie wepniesz podpinki lub membrany.