Wpis z mikrobloga

Drugi tydzień druga postać, po paru dniach przemyśleń (i pomimo tego że jej nie trafiłem) dziś spojrzymy sobie na Kamisato Ayakę, standardowo w poniedziałek będzie omówienie jej kitu oraz moja opinia, w środę bronie i artefakty, a w piątek teamy, więc zapraszam na dzisiejsze omówienie postaci

Jej gameplay jest jednym z moich ulubionych w grze, oprócz dalekodystansowych postaci lubię także bardzo płynny i szybki styl walki (może dlatego lubię też Keqing :D)

A więc przechodzimy do jej ataków: wykonuje 5 podstawowych ataków (z czego na 4 zaliczają się 3 szybkie cięcia co no jak wcześneij wspomniałem #!$%@? mi się podoba), są to najzwyczajniejsze ataki jakie ma każda postać typu Keqing czy Traveller, nie dostaje się Seali jak w przypadku Yanfei, a także charged attack nie ma bonusów.

Jej Elemental Skill zadaje AoE damage wokół niej, pomimo tego że to tylko 1 cios to przelicznik na nim wynosi aż 508% na c5, aż chce się używać reverse melta i widzieć to przepiękne 40k obrażeń. Dodatkowo cooldown tego skilla to tylko 10 sekund, oraz można go wplątywać w ciekawe kombinacje.

Przechodzimy teraz do jej burs... A nie chwila ma jeszcze alternatywny sprint, tak samo jak Mona zapada się pod ziemię, a dodatkowo kiedy wyjdzie nakłada cryo na pobliskich przeciwników, a jakby tego było mało nakłada efekt cryo na swój miecz, wystarczy nawet wykonać unik tym skillem i mamy nałożony ten efekt, czy coś jeszcze muszę dodać żeby używać reverse melta na niej i zadawać w ciul obrażeń?

Elemental Burst jest to tornado, zadające cryo dmg, po czym na końcu wybucha zdając AoE cryo dmg, Burst ten świetnie poradzi sobie z dużą ilością przeciwników na takim abyssie dla przykładu, przy maksymalnych statystykach przy c3 skill ten zadaje 238% obrażeń za cięcie, plus wybuch zadaje 358% obrażeń. Jedynymi minusami jakie widzę to są oczywiście cooldown (20 sekund) oraz koszt energii (80), mógłbym podciągnąć pod to jeszcze czas trwania umiejętności ale jest ona wystarczająco op żebym na to narzekał.

Przyjrzyjmy się teraz jej talentom:
- Ayaka ma 10% szans na podwojenie materiałów na broń, zawsze coś a nie mapka z surowcami w tych czasach xD
- Po użyciu Elemental Skilla jej ataki będą miały zwiększone obrażenia o 30% na 6 sekund, duzo obrażeń i jeszcze więcej z reakcji, bardzo fajny dodatek.
- Kiedy Ayaka trafi przeciwnika pod koniec trwania aplikacji cryo na jej broni odnowi 10 staminy, oraz dostanie 18% cryo dmg na 10 sekund. Już widzę to resetowanie cryo na broni co te parę sekund byle dostawać ciągle ten bonus.

No a teraz przechodzimy do konstelacji, Ayaka jest limitowaną postacią, więc w jej przypadku ciężko będzie zdobyć c6 ale warto omówić zawsze każdą konstelację
- C1 ma 50% szans na obniżenie cooldownu Elemental Skilla o 0,3 kiedy nasze ataki podstawowe z cryo obrażeniami trafią przeciwnika
- C2 umożliwia nam uwolnienie 2 dodatkowych mniejszych tornad z bursta, które będą zadawać 20% obrażeń oryginalnego bursta
- C3 i C5 jak wcześniej wspomniałem podnoszą poziom Elemental Bursta i Skilla o 3 poziomy
- C4 obniża def przeciwników o 30% na 6 sekund kiedy otrzymają obrażenia z Elemental Bursta
- C6 nakłada na Ayakę efekt co 10 sekund, który zwiększa jej obrażenia ze wzmocnionego ataku o 298%, po uderzeniu ten czas się resetuje

Z tych wszystkich konstelacji C1 i C2 wydają mi się bardzo przyjemne, c4 i c6 to chyba jakiś farciarz albo whale musiałby je zdobyć, a one są też bardzo mocne.

Podsumowując ten wpis - Ayaka jest bardzo mocnym cryo dpsem, świetnie sprawdzi się w wielu teamach, obrażenia jakie posiada przy c0 i wymaksowamych artefaktach i broniach są niesamowite, jej zestaw umiejętności pozwala na bardzo wiele w przeróżnych trybach i jeżeli ma wrócić gdzieś w 2022 z pewnością będę chciał ją zdobyć za wszelką cenę.

No i to chyba tyle na dziś, chciałem walnąć jakieś fajne podsumowanie ale wyszło jak wyszło. Co sądzicie o Ayace i czy jest warta według was nawet jeżeli potrzebne byłyby 2 pity na nią? Standardowo w środę bronie i artefakty, chociaż może być ciężko patrząc na to że patch 2.1 oraz nowe postacie wychodzą i będę trochę zajęty ale najprawdopodobniej pod wieczór będzie wpis.
#genshinimpact #poradnikikozumo
źródło: comment_16303363708stKqowa1IjdlRj35kBuPB.jpg
  • 7
@reakwon: trochę tego jest ale przede wszystkim:
Zrób wszystkie story questy
Wydawaj resin na Ley Line Outcropy, dają kasę i materiały z expem
Zbieraj primogemy i nie wydawaj na nielimitowany banner ani na banner z brońmi
Rób także wszystkie comissiony u Katheryne
Ulepszaj swoją główną drużynę, przy ar30 powinno się myśleć nad artefaktami i teamami jeżeli się leci na jednym i tym samym początkowym teamie
I chyba tyle o ile niczego
@NepNepu: mocna postać, wspaniała waifu, gra nią daje dużo radości, gameplay nie jest nudny,a co do melta i skilla chyba da radę wycisnąć więcej, bez reakcji sam skill ma prawie 40k