Wpis z mikrobloga

tl;dr Jakie GPU mają teraz najlepszy stosunek do ceny?

Sytuacja jest taka: gram w 3440x1440p, staruszek 980Ti jeszcze daje rade ale jest już u kresu swoich sił w nowych tytułach

Plan był na 3080'tkę, ceny odjechały. Później szukałem używanych 2080Ti, no i podobnie. Szukam czegoś tymczasowego aż sytuacja się uspokoi, co sprzedam później z jak najmniejszą stratą

3060Ti brzmi dla mnie w tym momencie najbardziej kusząco, ceny w #uk za LHR są na poziomie 500-550 funtów za tanie wersje, nawet jakbym później odsprzedał za 250 jakby ceny okropnie spadły to i tak chyba warto. Ale są jeszcze używki, jest 2070S, jest zwykła 2070

PS: Kij w oko górnikom

PS2: Zdjęcie dla atencji

#kiciochpyta #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #kartygraficzne #pcmasterrace #cokupic #gry #steam #pomocy
Pobierz Atreyu - tl;dr Jakie GPU mają teraz najlepszy stosunek do ceny?

Sytuacja jest taka...
źródło: comment_1630271841EI4Tc3yiYEo9y1PDZ7kEmg.jpg
  • 15
@Atreyu: 6600XT jest najbardziej opłacalną aktualnie kartą. Wydajność 5700XT która lata dużo drożej oraz konkurent wydajnościowy 3060 (gdzie karta od AMD wypada minimalnie lepiej) które zwykle jest ciut droższe niż 6600XT. MSRP na poziomie 3060ti więc tak normalnie nie byłaby opłacalna, a że jest jak jest.. :v
@Atreyu: proponuje konsolę - osobiście przesiadałem się z tej karty na 1080ti. Wsparcie raytracingu i wydajność idealna na 1440p do wyjścia lovelace i może dużych upustów dla Ampere. Może uda się tobie wyrwać jakieś wersje Super Ampere? Ja bym czekał na twoim miejscu albo kupił plejstacje.
@Atreyu: średnio się orientuję teraz w cenach, ale sam kupowałem kompa z rtx 2070 i właśnie pod kątem stosunku jakość/cena wypadał bardzo dobrze. Wszystko chodzi.
@Atreyu: 3070 Ti z małym hashem dostaniesz taniej niż zwykła 3070.

Natomiast dalej można na niej kopać i wyciągać ~£1000 rocznie na czysto po odliczeniu prądu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michael1v6: proshop, nie kupiłem, chciałem tylko zobaczyć czy się uda dodać do koszyka, ale pewnie normalnie by wysłali - na ich stronie zdecydowanej większości kart nie da się kupić, nie przyjmują zamówień na karty, których fizycznie nie mają w swoim magazynie