Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z was tutaj (chyba głównie IT?) miał podobny problem, gdzie nie ma za dużo do zrobienia w pracy? Że obijając się jesteście chwaleni za pracę?

Czy myśleliście o tym aby wykorzystać ten czas który marnujecie i tak przed komputerem - nawet jak nie ma co robić, to wypada być dostępnym :-).
Myśleliście aby ciągnąc dwa etaty? Nie koniecznie za wiedzą "pracodawcy"? Dwie wypłaty, to może nawet się uda z przegrywu wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co na to wasza moralność? W zasadzie wszyscy będą wciąż zadowoleni.
Co na to wasza przyszłość? W razie jakiejś wpadki pewnie kolejne zlecenie znaleźć będzie ciężko :(?

#overemployed #programowanie #praca #pracazdalna #moralnosc #etat #etatalbodwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612bbae29e7350000b93063a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z was tutaj (chyba głównie...

źródło: comment_1630269222eDJgtfgC2WJZvAyKfGJNau.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy myśleliście o tym aby wykorzystać ten czas który marnujecie i tak przed komputerem - nawet jak nie ma co robić, to wypada być dostępnym :-).

Są dni, że gram po 8 godzin z przerwą na spotkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania teoretycznie tak ale jak się zdarzy coś niepodziewanego i opuścisz druga pracę więc i tak nie będzie dobrze. Chyba mówisz o pracy zdalnej bo w biurze zawsze ktoś może do ciebie przyjść i zobaczyć co robisz.
Ja bardziej myślę o drugiej pracy typu w markecie jakieś wykładanie towaru czy coś. Ale to po za godzinami pracy. Tylko że pewnie będąc facetem trzeba by jakieś najcięższe palety rozładowywać czyli #!$%@? dla kręgosłupa
  • Odpowiedz
@umtali: Ale żeś #!$%@?ł z tym wykładaniem towaru xDD opowi chodzi o drugi etat pracując zdalnie - @AnonimoweMirkoWyznania: swego czasu to był popularny temat w mojej poprzedniej robocie, jak był taki kilkumiesięczny okres, że dosłownie nie było co robić i ludzie bili się o taski xD Ale ostatecznie chyba nikt nie wziął drugiej roboty, albo przynajmniej się nie chwalił.
  • Odpowiedz
PustyWybraniec: Dwóch etatów nie ciągnąłem, ale na HO robiłem projekty dla innych firm na zlecenie w czasie pracy niektóre nawet na kompie firmowym, bo nie chciało mi się odpalać własnego.
Nie mam z tym problemu moralnego, bo 8 godzinny dzień pracy to ~150letni archaizm nie przystający do dzisiejszej techniki i technologii i już dawno powinien zostać zniesiony i powinna być forma wypłaty liczona jako akord+gotowość/standby, a nie za siedzenie jak debil
  • Odpowiedz
ŚwietlistyWładca: Mordo jak tak działam od początku pandemii. Ogarnąłem 4 stałych full time job. Daje radę i zgarniam 60 tys miesięcznie. Tak się do tego przyzwyczaiłem że nie wyobrażam sobie zarabiania poniżej 20 tys. Strasznie to uzależnia bo wysyłam kolejne CV i w środę kolejna rozmowa. A że mam skila to wszystko idzie sprawnie.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz