Wpis z mikrobloga

@czeskiNetoperek: Donald Tusk też chce mieć kościół po swojej stronie. W ostatnich przemówieniach wspominał, że liczy na współpracę z osobami z strony kościelnej. Więc to nie jest tak że platforma jest antykatolicka.
@Quentin58: tylko, że tradsom blisko jest do Konfy, kościelny mainstream trzyma z PiS, a fajnokatoliccy duchowni to za Hołownią, jedyny znany ksiądz jaki sympatyzuje z PO to chyba tylko Sowa, jeszcze kiedyś za życia był bp Pieronek.
@galicjanin: Ks. Sowa może sobie na coś takiego pozwolić ponieważ ma mocne plecy w postaci swojego brata posła, kardynała Nycza i Dziwisza. Niestety wydaje mi się, że po tej słynnej aferze z nagraniami, z sowy i przyjaciół jego wizerunek społeczny jest postrzegany negatywnie, co moim zdaniem szkodzi Platformie. Podejrzewam, że znalazłaby się spora grupa księży, którzy są za Platformą, ale boją się z nią sympatyzować publicznie ze względu na przełożonych. Jeżeli
@galicjanin: Kard. Nycz zdaje się też sympatyzuje z PO. Możliwe, że również ks. Dariusz Raś (były osobisty sekretarz Dziwisza), brat Ireneusza Rasia będącego politykiem PO.
I z tego co wiem, są też księża sympatyzujący z PSL-em, choć zwykle nie znani. Spośród biskupów, z ludowcami związany był nieżyjący już metropolita lubelski Bolesław Pylak, poprzednik Życińskiego.
Swego czasu z PO był związany Dziwisz, choć nie wiem, czy nadal jest. Podobno w pewnym momencie