Wpis z mikrobloga

Skończyłem Outlasta!

moja ocena 8.5/10

było by 9

uwaga spoiler


Dziękuję @Sudokuu oraz @Destr0 za polecenie tej gry :)

poniżej krótka recenzja.

wersja tl;dr


pełna wersja:

Jako fan horrorów cenię sobie poczucie strachu, daje odpowiednią dawkę adrenaliny. Głównie oglądam filmy, które po którymś razie niejako stają się oklepane, dlatego szukałem gry która znów da mi wrażenie, że czeka mnie noc przy, której będę miał problemy ze snem jak za czasów grania w F.E.A.R. Podczas grania momentami miałem wrażenie, że gra trochę czerpie pewne elementy fabuły z innych gier i filmów/seriali (chociażby American Horror Story), ale w żadnym wypadku nie psuje to rozgrywki.

W grze wcielamy się w reportera wyposażonego w kamerę z noktowizją, który ma za zadanie odkryć tajemnicę szpitala psychiatrycznego. Rozgrywka przez to przypomina trochę Amnesie The Dark Descent, gdzie w miarę rozgrywki dowiadujemy się w o fabule, a na naszej drodze czyhają przerażające istoty. W odróżnieniu od FEAR, gdzie w większości przypadków to co straszyło można było zabić tak tutaj jesteśmy kompletnie bezbronni co potęguje uczucie grozy.

Oprawa dźwiękowa w grze jest naprawdę fenomenalnie dopasowane do gry. Mroczne scenerie z muzyką i odgłosami, które dosłownie wwiercają się w głowę kapitalnie oddają wrażenie złowrogiego psychiatryka i wzmagają uczucie strachu i niepewności. Jest to szczególnie zauważalne, gdy czasem drobna zmiana muzyki i jakiś odgłos sprawia nagłą chęć ucieczki i poszukania w gąszczu korytarzy bezpiecznego miejsca. Na uwagę zasługują odgłosy serca oraz szybkiego oddechu bohatera przy mocniejszych scenach, które pozwalają bardziej wczuć się w postać którą gramy.

Niestety, co do samej grafiki nie mogę zbyt dużo powiedzieć, gdyż sprzęt mi nie pozwalał wysokie ustawienia, niemniej jednak przy ustawieniach very low gra wyglądała bardzo estetycznie. Jednocześnie Outlast jest chyba jedną z najbardziej ciemnych gier w jakie miałem okazję grać.

Polecam :) Szczególnie fanom horrorów.

#gry #outlast #horror #survivalhorror #minirecenzja
Pobierz Gadzinski - Skończyłem Outlasta!

moja ocena 8.5/10

było by 9

uwaga spoiler



SPOI...
źródło: comment_hnXvXlxJ7JqNCTv48Yn0hggjLPZxEr4b.jpg
  • 3