Wpis z mikrobloga

@exyvL: Do 40-50km to w zasadzie bez różnicy, tyle zdażało mi się robić w typowo cywilnych ciuchach.

Spodnie z szelkami na ogół są lepsze, niemniej ja takich nie trawię - aczkolwiek pod względem ubioru jestem b. dziwną osobą (odpadają wszelkie swetry, koszule, golfy, szaliki, metki też mnie 'gryzą' i je odcinam :D).
@exyvL: mam te szelki i sa spoko chociaz ta pielucha nie do konca mi odpowiada i wolbym szelki bez niej. Jak masz mozliwosc to przymierz sobie, druga opcja ma ten plus, ze jakbys sie nie wyginal to zawsze plecy osloniete od wiatru.
@exyvL: Zdaje się, że wkładka jest ta sama w obu. Mam ten model bez szelek, zrobiłem ponad 1000 km i nic się nie przesuwa, ociera etc, więc gdybym miał dokładać, to do wyższego, żelowego modelu a nie do szelek, ale pewnie każdy ma inną budowę i inne potrzeby.
@JestemKrzysio: No niby można zrobić bez tej pieluchy, ale wygodniej chyba będzie.
@gleba113: @Tigermass: Też to właśnie słyszałem, że z dupy nie spada, ale mam też znajomego który jeździ w tych bez szelek i nie narzeka, a robi dystanse bliżej 100km
@Warzywo: O tych mowa, tak? https://www.decathlon.pl/p/spodenki-rowerowe-pod-szorty-rockrider-st-900-meskie/_/R-p-120556?mc=8354334&c=Czarny

I ogarniacie może temat okularów? Myślałem o fotochromach od ROCKBROS model 10143
@exyvL: No na nie się czaję, bo w tych z pomarańczową wkładką faktycznie po 55-60 kilometrach tyłek zaczyna mi się dawać mocno we znaki a i tak powoli przeciera się miejsce, gdzie pas łączy się z resztą tkaniny, natomiast co do przewiewności czy trzymania się w miejscu nie mam zastrzeżeń. Te niebieskie rzekomo są o niebo lepsze, cokolwiek to w praktyce oznacza.
@Warzywo: a jak z rozmiarówką? Gacie takie dopasowane do ciała noszę M, jak chcę ciut luźniejsze to L. Według pomiaru z Decathlon powinienem wziąć Lkę
@exyvL: Ja mam dość szeroki szkielet, xd, wszystko w Decathlonie mam L i to idealnie na mnie fituje, te spodenki też wziąłem L.
Ogólnie są bardzo elastyczne i trzymają się na taśmach w pasie i w nogawkach. Przymierzałem XL, to pływałem w nich, więc chyba celowałbym w swój rozmiar, bo za luźne nie będą spełniały swojej funkcji.
W razie czego ze zwrotem nie ma problemu, więc na bieliznę można bez przypału