Wpis z mikrobloga

Chcielibyśmy poinformować Was, że do naszego zespołu moderacyjnego dołączyły dwie nowe osoby. Od teraz moderacją będzie zajmował się już nie tylko @anonim1133 ale także @HorribileDictu i @damiinho Mamy nadzieję, że większa liczba moderatorów pozytywnie wpłynie na czas odpowiedzi na Wasze zgłoszenia, ale także na jeszcze większą poprawność ich rozpatrywania.

Przypominamy także, że cały system moderacji na Wykopie opiera się o Wasze zgłoszenia – bez nich nie mamy podstaw do podjęcia akcji moderacyjnej. Jeśli więc zauważycie nieodpowiednie treści na Wykopie, dajcie nam o tym znać za pomocą opcji "zgłoś" :-)

#oswiadczenie #moderacja #wykop #zmianynawykopie
  • 123
Przede wszystkim zwracamy uwagę na znajomość serwisu, poprawność przesyłanych zgłoszeń, aktywność użytkownika, historię moderacji jego konta, relacje z innymi użytkownikami, staż na Wykopie, kulturę wypowiedzi, itp. Nie wybierzemy na moderatora kogoś kto ma zatargi z innymi użytkownikami, obraża innych, jest wulgarny i nietolerancyjny, a historia jego konta to liczne bany i ostrzeżenia.


@wykop: Jak ktoś nie ma zatargu z kimś na wykopie to ma nikłą aktywność.
@Doppelganger: O tym samym pomyślałem. Wiele razy na mikroblogu pojawiały się kompromitujące moderację zrzuty ekranów ze zgłoszeń, które pokazywały, że te zostało odrzucone, ale autor i tak został ukarany.

@wykop: Jak możecie przy rekrutacji zwracać uwagę na poprawność zgłoszeń kiedy te są błędnie oznaczane przez samą moderację? Przykład? Zgłosiłem post znajomej moderatora, która obrażała innego użytkownika. Zgłoszenie zostało uznane za błędne, ale jej post i tak został skasowany.

Ja wiem,
Przede wszystkim zwracamy uwagę na znajomość serwisu, poprawność przesyłanych zgłoszeń, aktywność użytkownika, historię moderacji jego konta, relacje z innymi użytkownikami, staż na Wykopie, kulturę wypowiedzi, itp. Nie wybierzemy na moderatora kogoś kto ma zatargi z innymi użytkownikami, obraża innych, jest wulgarny i nietolerancyjny, a historia jego konta to liczne bany i ostrzeżenia.


@wykop: czyli się nadaję ;-)
Przypominamy także, że cały system moderacji na Wykopie opiera się o Wasze zgłoszenia – bez nich nie mamy podstaw do podjęcia akcji moderacyjnej.


@wykop: Jasne, a groźby prokuratora? ;>
@wykop:

Zgłosiłem odpowiedź różowego paska, a dostałem taką odpowiedź:

Powód: Atakuje mnie lub inne osoby

nieprawidłowe

Treści obrażające innych użytkowników powinny być zgłaszane przez pokrzywdzonego.

1 dzień 1 godz. temu przez 23h

Już wolę anonima jako moda mimo, że nie umiał banować.
Zgłosiłem odpowiedź różowego paska, a dostałem taką odpowiedź: nieprawidłowe


@Etiopski-Szeryf: Zgłoszenie zostało rozpatrzone prawidłowo. Zgłoszenia dotyczące obrażania przyjmujemy jedynie od osób pokrzywdzonych. Robimy tak ponieważ chcemy uniknąć sytuacji, że będziemy zmuszeni banować za wyzwiska mimo, że zwyzywana osoba nie poczuła się nawet obrażona - to chyba uczciwe podejście, prawda? Pisaliśmy o tym tutaj.
@Etiopski-Szeryf: ale to się chyba kupy nie trzyma skoro powód to: "atakuje mnie lub inne osoby" a treści obrazajace innych użytkowników powinny byc zgłaszane przez pokrzywdzonych to po co w powodzie jest wyrażenie "lub inne osoby"
Przede wszystkim zwracamy uwagę na znajomość serwisu, poprawność przesyłanych zgłoszeń, aktywność użytkownika, historię moderacji jego konta, relacje z innymi użytkownikami, staż na Wykopie, kulturę wypowiedzi, itp.


@wykop: Cały ja.

@wykop: Czyżby? Bo jestem ciekaw czemu dostałem bana za "Głupia #!$%@?" w znalezisku o kolejnych haniebnych praktykach HGW w Warszawie przed referendum. Nie było określone do kogo użyłem tego stwierdzenia, zatem gdzie tu mógł ktoś się poczuć pokrzywdzony? A może HGW ma tu konto i zgłosiła mnie?

Przypominam Waszą wypowiedź:

Zgłoszenia dotyczące obrażania przyjmujemy jedynie od osób pokrzywdzonych. Robimy tak ponieważ chcemy uniknąć sytuacji, że będziemy zmuszeni banować za wyzwiska mimo,
@Demento: No bo to był bezpodstawny ban jakich tu nie brakowało... Sam się zdziwiłem jak ujrzałem, że mam bana :|. Napisałem prawdę o tym co sądzę, jak widzę nie tylko ja tak myślę bo inni plusowali to. Z tym, że nie obraziłem OKREŚLONEJ osoby czy grupy osób.

Nadal czekam na wyjaśnienia @wykop. Bo ten banan fajnie wygląda w profilu, ale polityka banowania nieco kuleje u was mimo "szkoleń" jak to
@Ural-Z-S100: Przedstawione przez Ciebie informacje nie są prawdziwe. Zacznijmy od tego, że nie otrzymałeś bana za komentarz, którego treść przytaczasz, przyczyną Twojego bana były wyzwiska i wulgaryzmy, które skierowałeś do innego użytkownika w tej dyskusji. Twój komentarz został zgłoszony przez osobę, którą obraziłeś, a moderator postąpił zgodnie z ustalonymi zasadami i przyjął takie zgłoszenie. Tak więc jak widzisz moderator tutaj nie popełnił żadnego błędu.