Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@little_muffin: Dobrze żywione koty, dobrą karmą, nie Whiskasem czy innym Felixem, którym zapewnia się odpowiednią ilość ruchu niekoniecznie muszą przytyć.
A kastracja wpłynie między innymi na to, że kot nie będzie znaczył terenu, co, powiedzmy sobie szczerze, po prostu #!$%@? xD
Poza tym zmniejsza szanse na choroby chociazby prostaty. No i poza tym jakby jakas kotka przyszła do kawalera to nie skończy się to małymi kotkami, co obecnie jest ogromnym problemem.
@Amishia: koty bez problemu żyją na wolności. Tylko ludzki bambizm sprowadza ich do bezwolnych istot, które muszą żyć z człowiekiem. Myślę, że skutki kastracji są gorsze niż brak kastracji. Tak, znaczony teren śmierdzi, ale OP chyba zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli to kot niewychodzacy, a drugi kot wykastrowany to nie widzę sensu w kastrowaniu tego kota, który i tak już jest otyły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@little_muffin: Koty nie powinny żyć na wolności. Koty to zwierzęta udomowione, tylko ludzka wygoda nakazuje je wypuszczać, bo 'przecież sobie poradzą'. Później mamy zbyt duży przyrost naturalny, martwe koty na ulicach, chore i osierocone kocięta. Nie, dzięki.
A kastracja i sterylizacja, tak jak już wspomniałam, są niezbędne w ramach profilaktyki i utrzymania zwierzaka w dobrym zdrowiu.
@CudMalina: Ja pisałem o kotach, a Ty mi wyjeżdżasz z jakimiś wariatkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam tylko, że odpowiedzialny właściciel zwierzęcia powinien je sterylizować w pierwszym możliwym momencie jego życia.


@Amishia: Jestem odpowiedzialnym właścicielem i nie ingeruje w ciało moich pupili jeśli nie jest to konieczne. Kotki mam wysterylizowane, bo nie chcę więcej młodych, a kocury nie, bo nie widzę takie potrzeby. Moja suka była
ok. Gratuluję, jest to świetny przykład anegdotyczny :)


@Amishia: Twoje są lepsze, bo zaczynają się od "odpowiedzialny właściciel..." xD

rozmwamiamy o kotach. ;)


@Amishia: Przecież wspomniałem też o kotach. A po za tym sterylizacja psów czymś się różni od sterylizacji kotów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i nie odpowiedziałaś, czy kawie nie mają prawa żyć na wolności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niekastrowany? To musi nieźle moczem u cb walić ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Matiko1: @rybsonk: nie wali moczem bo kitek nie znaczy terenu. Dlaczego? Robiac risercz na temat behawiorystyki kociej znalazlem info ze jesli kot czuje sie bezpiecznie i nie musi rywalizowac to wtedy nie znaczy terenu wiec stworzylem mu kochajacy dom.(kitek jest niewychodzacy z domu) Zreszta nie mogl bym obciac wemu synkowi jajek ( ͡°