Wpis z mikrobloga

Paru mirków prosiło o zalozenie tagu i dokumentowanie postepow nad gierka, w sumie nie planowalem tego robic, ale jakims cudem tamten filmik #!$%@? ponad tysiac wyswietlen i dostalem 50 plusuw wiec czemu nie, tak wiec zakladam #witchsheart

Witch's Heart to gierka nad która sobie pracuje, jest to gra akcji w stylu top down, bedzie to polaczenie czegos w stylu Hyper Light Drifters, Titan souls i Dark Souls. Planuje polaczyc boss fighty z TS z walka z HLD, dodatkowo chce postawic nacisk na barwną guwnomitologie gry i fabule, a przede wszystkim na bohaterów ktorych spotkamy. Bedzie kilka endingów w zaleznosci od podjetych dzialan. Aktualnie nie chce mówić za wiele o lore, ale mozna powiedziec ze na pewno nie jest czarnobiale typu protagonista dobry duzy zly koles zly

Aktualnie nie mam za duzo do pokazania bo ledwo co skonczylem programowac podstawowe rzeczy ktorych bede potrzebowac, tak wiec gierka jeszcze jest w dosyc surowym stanie i dopiero zabieram sie za robienie map i po drodze dodaje potrzebne rzeczy

Jednak z obecnych i planowanych rzeczy to mam tak:

Bieganie i atakowanie w 8 kierunkach (nienawidze siebie za to ze musze to wszystko rysowac)

Przeskakiwanie nad dziurami i zeskakiwanie z polek skalnych rodem z HLD

Ładen dialog boxy imo

Fikuśny system camera lockow z ktorego jestem w #!$%@? dumny

System sejwów (w poprzednich projektach brakowalo mi szarych komorek zeby to zrobic, ale teraz dokupilem na czarnym rynku nowe)

Łowienie rybek ale nie pokaze animacji bo jest paskudna, bedzie do poprawy tak samo jak samo dashowanie

Źle zaprogramowane AI #!$%@?ów w liczbie sztuk: trzech

Skille ale tez nie pokaze ich bo jeszcze wiekszy wstyd, do poprawy

system dnia i nocy, bez wiekszego znaczenia dla gameplayu, ale fajnie wyglada, planuje dodac np jakies swietliki nad woda w nocy czy cos i bedzie comfy :3 jeszcze laweczka i animacja siedzenia, bedzie w pyte

Z rzeczy które teraz bede dodawac:

Bossow, przeciwnikow, poprawne AI dla nich

System kupywania perków i ulepszen

dodatkowe brońki

mapy

intra, cutscenki, sprajty etc


zasadniczo mam rozpisane lore, bohaterow, mniej wiecej bossow i teraz powinno pojsc z gorki
Planuje jeszcze miesiac-półtora pogrzebac i wydac wczesna bete z 2-3 bossami


Tutaj filmik spinajacy mniej wiecej wszystko https://streamable.com/zmzpg4
a na screenie jest Buraczek i Węgielek ʕʔ

#gamedev #godot #tworczoscwlasna #witchsheart
synbozy777 - Paru mirków prosiło o zalozenie tagu i dokumentowanie postepow nad gierk...

źródło: comment_1630021805ZAMkJWhEtdw2jq4Y11leHU.jpg

Pobierz
  • 15
@synbozy777: Chyba mnie chciałeś zawołać a zawołałeś kogoś innego. ¯\_(ツ)_/¯

Szanuję za:

Bieganie i atakowanie w 8 kierunkach (nienawidze siebie za to ze musze to wszystko rysowac)

Większość gierek tego typu robi tylko 4 kierunki z wiadomego powodu, a różnica w jakości jest naprawdę mocno odczuwalna, też gierkę robię typu top-down pixel art i też postanowiłem 8 kierunków więc wiem co to za ból. (,)
@Sinti: ogolnie to sa 2 lekkie ataki i jeden ciezki, lekki 12 klatek, ciezki 14, tak wiec na jeden kierunek dla jednego typu broni to 38 klatek tak wiec pełna jedna brońka to 304, chce dodac wiecej i byc moze nawet jakies kombosy dodac i az wole nawet o tym nie myslec

@synbozy777: Mam to samo, do tego stopnia że mechanika mojej gry jest tak skrojona (cały system walki) pod to aby zaoszczędzić mi robienia dodatkowych pół miliona klatek, więc zostaje tylko z milion do zrobienia. xD
Zobaczysz moją grę i pomyślisz o co za nietypowy system walki! A to tylko moja marna próba ocalenia rąk i mózgu od pixel artu.