Wpis z mikrobloga

Dotarła do mnie dzisiaj nowa szosa, ale zastanawiam się czy nie zwrócić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Według tabelki powinienem wziąć L (183 cm wzrostu), ale poprzedni rower z Decathlona był za duży i musiałem wymienić mostek, więc uznałem, że spróbuję M. No i kurde niby jest ok, ale czuję się na nim dziwnie - jakby za bardzo wyciągnięty, przez bardzo niską kierownicę. Myślicie, że to kwestia rozmiaru czy po prostu rower ma taką geometrię? Przyznam szczerze, że liczyłem na coś bardziej endurance. Mam jeszcze jedną podkładkę do przełożenia nad kierownicę, no i mogę obrócić mostek, ale nie wiem czy to coś zauważalnie zmieni.

#szosa #rower #vanrysel
Jotpekozak - Dotarła do mnie dzisiaj nowa szosa, ale zastanawiam się czy nie zwrócić ...

źródło: comment_16299216990lyTzxyrjI61PNvG9toZZY.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jotpekozak: pamiętaj zawsze mniejszy, tylko mniejszy, chuz przekrokiem, rozpiętością ramion, wagą, siłą, zawsze mniejszy, bo Maja Włoszczowska na olimpiadę wzięła s, to mały jest, więc pamiętaj zawsze mniejszy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@4833478: Poprzedni to Triban rc 100, więc byłem znacznie bardziej wyprostowany. Czyli nie razi ta pozycja jakoś bardzo w oczy i myślisz, że da radę się przyzwyczaić?

@perun79: Tak, jak jadę w nich wyścig to wszyscy się oglądają.

@T1001: Nie no ja wziąłem mniejszy, bo ostatnia L'ka była na mnie po prostu za duża, ale no jak się okazuje to też kwestia modelu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Microplastic: w Mtb masz w calach, w szosach/rowerach z barankiem masz S(51/52) M(54) L (56) a to dlatego że w mtb patrzysz na długość rury podsiodlowej, w szosie na długość górnej rury
@T1001: mniejszą ramę jest prościej dostosować niż za dużą. U prosów na szosie normalnym widokiem jest mała rama+długi mostek, ale zwykły zjadacz chleba prędzej się zesra niż tak wyciągnie
  • Odpowiedz
@Jotpekozak: Do krótkiego roweru szosowego trzeba się przyzwyczaić tym bardziej jak trzeba wbrew pozorom obniżyć siodełko do wzorów ale moim zdaniem jak nie jesteś amatorem super speed pro rower jest za mały. Jeśli rama ma 52 to bardzo mało, 54 powinna pasować ale na tym latają chłopaki po 178cm ale w tribanach 56 jest niezbyt duża więc też. Absolutnie się nie baw w mostki po 130mm.

Jak w trampkach w
  • Odpowiedz
@Jotpekozak: edit, moim zdaniem masz źle ustawioną kierownicę i to zaburza by ocenić twoją sylwetkę. Masz zbyt nisko i staraj się zrobić podobne zdjęcie na lekko jak w jeździe ugiętych łokciach.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jotpekozak: imho jest ok i do przyzwyczajenia po prostu.
Ja bym pewnie dał mostek na negatywa i jeździł na mega ugiętych rękach tak, że przedramiona na kierownicy.
Ale mam chyba już połamany kręgosłup od roweru.
Spróbuj popracować nad mobilnością jeżeli masz jakieś odczuwalne ograniczenia
  • Odpowiedz