Wpis z mikrobloga

Mirki, taki przypadek mi się trafił z moim pierwszym zegarkiem :( najbliższy zegarmistrz mi naprawę tego wycenił na 200zł+, do tego fakt, że bez pełnego przeglądu się nie obejdzie (400-450) ze względu na odpryski, które zapewne trafiły do środka i zbliżamy się do kwoty ile ten zegarek kosztował :| Będę się kontaktował z autoryzowanym serwisem orienta i pewnie to jedyne sensowne wyjście, ale może macie jakieś pomysły co mogę z tym zrobić?

#orient #zegarki i trochę #kontrolanadgarstkow bez nadgarstka
fiku_miku - Mirki, taki przypadek mi się trafił z moim pierwszym zegarkiem :( najbliż...

źródło: comment_1629919093qlDFPNqaddJQ9i4TGUprqz.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fiku_miku: jak tak rozwaliłem przeszklony dekiel w chińskim Cadisen, zegarek za 200 zł, a naprawa wyniosła by pewnie tyle co tutaj. Nie wystarczy wymienić szkiełka, bo odłamki na pewno powpadały do mechanizmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@diogene sama wymiana szkła pewnie byłaby wykonalna, ale nic więcej z tym bym nie zrobił( ͡° ʖ̯ ͡°) mechanizm zatrzymałem, babka u zegarmistrza natomiast wcisnęła go do środka i powiedziała coś w stylu, żebym go tak nie zostawiał wysuniętego. Nie znam się, ale intuicja podpowiada, że powinien być zatrzymany
  • Odpowiedz
@fiku_miku: no zdecydowanie wyciągnij koronke i go zatrzymaj, jak ta babka odpaliła mechanizm to raczej do niej nie wracaj lol.

Nic nie ryzykujesz, gorzej nie bedzie. Przygotuj miejsce do pracy, wannę izopropanolu i po kolei wyjmuj części pęsetką, wyczyść w w/w alkoholu, odłóż na ręcznik papierowy. Potem w drugą stronę.
  • Odpowiedz
  • 0
@diogene babka podejrzewam bardziej z obsługi salonu a niekoniecznie od napraw. Zobaczymy co powiedzą w tym autoryzowanym serwisie mailowo, najwyżej się faktycznie pobawię i pewnie zepsuję jeszcze bardziej ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz