Wpis z mikrobloga

Mam w domu rozdzielnie, chłop który kładł kable sieciowe nie opisał ich. W gniazdkach niby kable są zarobione we wtyczce, ale muszę zarobić kilka końcówek w rozdzielni. Jakim urządzeniem tanio i dobrze znajdę połączenia między kablami żebym nie musiał na ślepo ich wszystkich zarabiać i sprawdzać?
Możecie polecić konkretne urządzenie?

#informatyka #siecikomputerowe #komputery #sieci
  • 19
@Wojtas87: wpinasz sobie kabel lan w to gniazdko co masz(a z drugiej strony niezarobiony kabel), idziesz z nim do rozdzielni i masz przygotowane wszystko
ustawiasz multimetr na brzeczyk i sprawdzasz kiedy brzeczy i wiesz ze to gniazdko to te kable w rozdzielni i wszystko jest jasne
@cefalotos: jaki prad ?
masz gniazdko w scianie, wpinasz w nie kabel lan a drugi koniec jest niezarobiony, idziesz sobie z nim do rozdzielni

albo bierzesz jakikolwiek dlugi kabel i laczysz jedna zyle i idziesz z tym kablem do rodzielni. wtedy ci wystarczy w gniazdku byle jaki kabel lan od starego routera z ucieta koncowka

jaki problem?
@Wojtas87: Kupujesz najprostszy tester do kabla - wpinasz koncowke i jedziesz po kolei. jak miga znaczy ze to jest ten kabel. Mozesz tez poswiecic sie i kupic generator sygnalu, zapiac na kabel i pobiegac po pomieszczeniach.
@brokenik Dzięki!
Tylko tam widzę końcówkę RJ11 a jak mogę to podłączyć pod RJ45?
bo rozumiem że końcówka wpinam się w gniazdko sieciowe, a druga końcówka dotykam wszystkie kable w rozdzielni i jak pika to mam parę.