Wpis z mikrobloga

@bruhh: ostatnio droga Koszalin-Kołobrzeg-Trójmiasto wyszło 7.2 chyba, na ekspresówce 140 na tempomacie, krajówki standard tak do +20 ponad limit chyba, że wyprzedzanko. No i wyprzedzanko takim wozem to zawsze 3 i do odcinki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@elemenTH: hiundai wypuszcza też na lpg, i wygląda to jak instalacja dokładana w warsztacie, nie ma żadnego wskaźnika nic nie pokazuje itd xd cały pic polega na tym że kupując auto z fabtryczną instalką jest tak jak u Ciebie.
@bruhh: 30km to rzeczywiście w ogóle nie miarodajny wynik, ale spalanie całkiem realne moje 21 letnie 1.6 100km z tankowań spala 8.5-9.2L lpg na 100km w trasie z prędkościami 120-130kmph

Więc w jakimś nowszym silniku, gdzie jest długi ostatni bieg może i do 6.5 da się zejść.
@r5678: my kupiliśmy auto z grudnia 2020, modelowo 2021 i one miały już w komputerze tak właśnie, poprzednie jak jechałeś na gazie to nie było wskazania spalania tylko chyba się wyświetlało, że jedziesz na LPG. W daćce jeszcze lepiej jest bo przycisk lpg jest zintegrowany w fabrycznych przyciskach, na zegarach wskaźnik lpg a tutaj guzik jak z dokładanej instalki. A spalanie to akurat tak zrobiłem bo tankowałem wczoraj w Gdyni i
@elemenTH: czyli jeździsz raczej pod kątem niskiego spalania, w sensie ekonomiczne ?
ja to zawsze deptam.. o ile na tej trasie pali mi 8.5 o tyle w mieście nawet i 15 xd
@r5678: ja jeżdżę w sumie ekonomicznie ale nie jakoś powoli, prawko mam od 20 lat to trochę się nauczyłem przewidywać co się dzieje na drodze. Nie jeżdżę jak debil 0:1 że albo przyspieszam albo hamuję, widzę czerwone to sobie hamuję silnikiem, do zadanej prędkości przyspieszam szybko, 99% czasu pierwszy startuję ze świateł dopiero po czasie mnie doganiają Ci "szybsi". Na drogach szybkiego ruchu zawsze gniotę na rozbiegówkach, wyprzedzam też szybko. W
@aarahon: a miałeś sprawną instalację? Gazu trzeba doliczyć z 15-20% w porównaniu z benzyną to byś musiał mieć 4,5 spalanie benzyny, w starym 2.0 to tak se bym powiedział, miałem lagunę z tym silnikiem to tam ona nie chciała palić mniej jak 6 nigdy, benzyny.

To clio na benzynie to spali czasem mniej jak 5 ale jak testowałem taką drogę do roboty to mi wychodziło 5,2-5,5 na komputrze.
a miałeś sprawną instalację? Gazu trzeba doliczyć z 15-20% w porównaniu z benzyną to byś musiał mieć 4,5 spalanie benzyny, w starym 2.0 to tak se bym powiedział, miałem lagunę z tym silnikiem to tam ona nie chciała palić mniej jak 6 nigdy, benzyny.


@elemenTH: jak najbardziej. W końcu fabryczna i po serwisie, tutaj nie było pomyłki. Po prostu eco drive mi się załączył i tak wyszło. Można było naprawdę mało
@aarahon: no to gratki za wynik, ja nie mam cierpliwości do takiej jazdy chociaż czasami sobie robię takie czelendże na trasie jakiejś lokalnej np. jedziemy sobie na hel i tak z ciekawości jak mało spali. Drugim autem z dieslem poniżej 4 nie ma problemu zejść żadnego.