Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 627
Mirki i Mirabelki, dajta kilka plusów na zdrowie dla Malutkiego :(
Straszny słodziak, jak widzi, że siedzisz na fotelu to od razu wskakuje na kolana i grzeje nos na nogach (a nos wiecznie brudny od mokrej karmy:)), jak jesz przy stole, to samo, co byś nie robił wtedy przychodzi ugrzać nosek i tak musze siedzieć więcej jak zaplanowałem:)
Malutki (nieoficjalne imie, ale sie już przyjeło) ma jakieś półtora roku, znalazłem go we wrześniu 2020, prawdopodobnie sierota, bo też dzień wcześniej w tym samym miejscu widziałem dorosłego kota o takim umaszczeniu, niestety potrącony przez samochód, więc odłowiłem tego malucha, bo nie chciałem aby podzielił los tego dorosłego.
I od tego półtora roku Malutki nic nie rośnie.
Choruje, ma niedorozwiniętą wątrobe, pewnie stąd ta karłowatość, do tego ma uczulenie na słońce, latem jak wyszedł to dostał poparzeń słonecznych na uszach, ale maść na odparzenia wymion krowich pomogla i uszy zaleczone, teraz na słońce nie wychodzi. Mimo tego był jak zwykły kot, bawił się z pozostałymi kotami(wszystkie znajdy i przybłędy), biegał, skakał, wspinał się. Jednakże ostatnimi czasy przy wykonywaniu gwałtownych ruchów zaczyna go wykręcać i jakby miał padaczkę :(
Weterynarzy w okolicy jakich mamy takich mamy, najlepiej znają się na krowach. Koniec końców zabraliśmy go do laboratorium od zwierząt w Gdańsku, tam stwierdzili, że dodatkowo ma niedorozwinięty móżdżek, a w pozostałej przestrzeni zbiera się woda i pewnie stąd te ataki gdzie sztywnieje i wykręca go, straszny widok.
Mimo, że na wątrobe dostaje leki i witaminki tak na tą wode w główce nie ma podobno leku.
Od tego czasu dużo śpi i ma znacznie mniej energii, głównie zje i dalej spanko :(
Już ciężko aby skakał z kanapy na podłogę, bo strach aby ataku nie dostał.
Malutki z racji swojej konfycji będzie żyć krócej od innych kotków, oby w jak najlepszym zdrowiu, dlatego prosimy o plusy na zdrówko.
Brak już sumienia aby więcej chodzić z nim po wetach co by go kłuli igłami bez końca:(

Mieć już zawsze małego kitku jest fajno, ale jakim kosztem :(

#kot #koty #pokazkota
Pobierz Ant-Man - Mirki i Mirabelki, dajta kilka plusów na zdrowie dla Malutkiego :(
Straszny...
źródło: comment_1629788800Lgyoo1w3TqQa4ajwgGJ26r.jpg
  • 20
@Ant-Man: współczuję bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) u mojego była anemia i mycoplasma, teraz problemy z oddawaniem moczu. Pół życia spędził na wizytach u weta, a ma ledwo ponad 2 lata. Antybiotyki, sterydy (przez to wątroba z cechami marskości), raz transfuzja krwi, raz kwalifikował się do transfuzji, ale z tego wyszedł sam, raz powiedziano nam, że kwalifikuje się do uśpienia, ale postanowiliśmy walczyć. Póki co nie jest
@Crow7422: @Mitr13: @Kuzyno: @LRF1000W: @igierr: @PanDenat: dzięki wszystkim za ciepłe słówko, pogłaskany, teraz spanko na termoforze

@Kressska: miałem okazje poznać Miłkę na mirko! Dziękuje za miłe słówko, również pozdrawiamy i trzymamy puty za zdrowie Miłki! ()

@Bielecki: eh, widać przynajmniej fachową opiekę weterynaryjną macie, u nas to strach zaczerpnąć wiedzy, bo tylko na