Wpis z mikrobloga

Minął 60 dzień wakacji

!!!!W ciągu ostatniej doby miało miejsce 16 wypadków śmiertelnych w których zginęło 16 osób!!!!
W poprzednie wakacje zdarzył się jeden dzień kiedy nikt nie zginął. W te wakacje nie było jeszcze takiego dnia.
399 wypadów drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
388 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 65 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.

Czyli w 399 wypadkach zginęły w sumie 453 osoby

Rok temu po 60 dniu wakacji statystyki wyglądały następująco:
4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
378 wypadki śmiertelne od początku wakacji
401 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

240 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby
16149 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

87 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby
4652 wypadków drogowych od początku wakacji

97 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby
5419 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
238 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

interaktywna mapa
źródło mapy
źródło dodatkowych statystyk
dlaczego mapa podzielona jest w ten sposób
źródło statystyk o utonieciach

#smiertelnewypadki

absoladoo - Minął 60 dzień wakacji

SPOILER
W poprzednie wakacje zdarzył się jede...

źródło: comment_1629787210jHuCj0F2zTN345XbBDzcBk.gif

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@absoladoo: wystarczy ze wczoraj popadało w Polsce i już mamy tęgie żniwa. Naprawdę tak trudno dostosować prędkość do aktualnych warunków drogowych? Dramat i smutek.
  • Odpowiedz
@absoladoo: Cały czas mi chodzi to po głowie: w sobotę pod Jaworem na Dolnym Śląsku droga zamknięta, bo śmiertelny wypadek (czekanie na prokuratora), a na mapce nic nie ma. Co prawda o tym, że wypadek śmiertelny dowiedziałem się od starszego pana, który poszedł dowiedzieć się jak długo będzie zamknięta droga, więc pewności nie mam, ale po głowie mi chodzi ta myśl.
  • Odpowiedz
@absoladoo: Pamiętam jak jechałem w zimie Kraków-Nowy Sącz, wiejskimi/leśnymi drogami:
-ciemno, słabe oświetlenie
-czasami brak narysowanych pasów
-przelotne deszcze
-okazjonalna mgła
Generalnie tragedia, jechałem chyba maks 50km/h w zabudowanym i 70 po za nim, ale co chwile mnie ktoś wyprzedzał, czasami nawet trąbił :| A potem się dziwimy że takie ilości wypadków.
  • Odpowiedz
@absoladoo:
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Wypadek w Rumi. Kierujący motocyklem z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie gwałtownie wrócił na swój pas ruchu i uderzył w zaparkowanego tam dostawczego mercedesa. 30-letni mężczyzna zginął na miejscu. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania motorem.
2. Mazowieckie. Wypadek w Dalanówku pod Płońskiem. Motocyklista zginął w wypadku w Dalanówku pod Płońskiem. Zdarzenia nikt nawet nie wiedział, a leżącego przy drodze pod drzewem mężczyznę, który się nie ruszał, zauważył przez przypadek patrol policji, który przystąpił jeszcze do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale poszkodowanego nie udało się uratować. Obok leżał motocykl typu cross, który nie miał jednak tablic rejestracyjnych. Motocyklista nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, więc jego tożsamość nadal pozostaje nieznana. Policja w Płońsku prosi w związku z tym, by osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat wypadku w Dalanówku lub podejrzewają, kim jest mężczyzna, zgłaszały się do komendy policji.
3. Mazowieckie. Wypadek na POW - Południowej Obwodnicy Warszawy. Na trasie S2 został potrącony pieszy! Niestety w wyniku tego potrącenia zmarł na miejscu. Nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się nocą na Południowej
Salido - @absoladoo: 
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomo...

źródło: comment_1629794550QJ3xHZc4dC6gC7DWXBMiYD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: XD od tego masz światła drogowe w aucie, widać wszystko jak trzeba, ja wiem że miastowym trzeba malować pasy bo inaczej debil będzie środkiem jechać bo nie widzi granicy asfaltu i pobocza, ani też nie czuje czerokości auta, ale poza miastem to normalność i trzeba nauczyć się jeździć. Zasadniczo nie ma żadnego problemu jechać szybciej jeśli chodzi o ryzyko wypadnięcia z drogi, jasne jak ktoś ci wyskoczy to go
  • Odpowiedz
@Cierniostwor czyli to takich się mija co w porze wieczorno-nocnej nic nie widzą i jadą te 70 wklejeni w przednią szybę xD jak masz kurzą ślepotę to po zachodzie słońca nie wsiadaj za kółko bo przecież jest ciemno xD
  • Odpowiedz
@Cierniostwor tak, nadal w deszczu i mgle da się jechać xD jakbym miał nie jeździć w deszczu i mgle to nie wsiadałbym za kierownicę, masz widocznie słaby wzrok i takich kierowców jak ty wielu spotykam na drodzę co jadą bardzo wolno w takich warunkach i są wklejeni w przednią szybę bo nic nie widzą. Ile lat masz prawko swoją drogą?
  • Odpowiedz
@bardzoprosz3: Sama mgła: OK, sam Deszcz: OK, sama zła droga: OK, sama Noc: OK
Ale połączenie tych 4 czynników sprawia że powinno się jeździć OSTROŻNIEJ, nigdzie nie pisałem że wcale. 70km/h przy ograniczeniu do 90 to też nie jest niewiadomo jakie poświęcenie.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Szkoda strzępić ryja, sami mistrzowie kierownicy, czy deszcz, czy śnieg oni muszą z---------ć. A potem zdziwko że jesteśmy na 3 miejscu jeśli chodzi o śmierć w przeliczeniu na mln mieszkańców.
  • Odpowiedz