Wpis z mikrobloga

Minął 60 dzień wakacji

!!!!W ciągu ostatniej doby miało miejsce 16 wypadków śmiertelnych w których zginęło 16 osób!!!!
W poprzednie wakacje zdarzył się jeden dzień kiedy nikt nie zginął. W te wakacje nie było jeszcze takiego dnia.
399 wypadów drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
388 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 65 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.

Czyli w 399 wypadkach zginęły w sumie 453 osoby

Rok temu po 60 dniu wakacji statystyki wyglądały następująco:
4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
378 wypadki śmiertelne od początku wakacji
401 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

240 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby
16149 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

87 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby
4652 wypadków drogowych od początku wakacji

97 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby
5419 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
238 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

interaktywna mapa
źródło mapy
źródło dodatkowych statystyk
dlaczego mapa podzielona jest w ten sposób
źródło statystyk o utonieciach

#smiertelnewypadki

absoladoo - Minął 60 dzień wakacji

SPOILER
W poprzednie wakacje zdarzył się jede...

źródło: comment_1629787210jHuCj0F2zTN345XbBDzcBk.gif

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
dostosować prędkość do aktualnych warunków drogowych? Dramat i


@mleko23: Pooglądaj filmy z wypadków, prędkość nigdy nie jest powodem wypadku. Głównie winne są błędy kierowców, wymuszanie pierwszeństwa i nirespektowanie ciągłej linii
  • Odpowiedz
  • 1
@bazookabatman
@izkYT

388 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 65 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.


Czyli w 399 wypadkach zginęły w sumie 453 osoby

Wypadek jest uznawany za śmiertelny takze wtedy kiedy nikt nie zginął na miejscu, ale zmarł w ciągu 30dni od tego zdarzenia
  • Odpowiedz
@Clifford_Lee: Nic nie piszą, ale jest informacja, że była w stanie ciężkim. Miejsce, czas i rodzaj zdarzenia (uderzenie w drzewo) się zgadza.
Media nie zawsze aktualizują wiadomości. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@kusznier Jest we wpisie. Można jeszcze sięgnąć po statystyki sprzed dwóch lat. Wcześniej policja nie publikowała takich mapek, tylko zbiorcze wyniki za miesiąc
  • Odpowiedz
@bardzoprosz3: Lubię takich cwaniaków. Auto z 2021, ABS, ESP, HWDP, lasery do wykrywania nietoperzy i noktowizor w oczach. Jechałem sobie kiedyś autostradą w taką właśnie pogodę - rzęsisty deszcz, wieczór i mgła. Warunki tragiczne, więc nie przekraczałem nawet 90. Ale leci lewym pasem nowiutki SUV, 140 na zegarze jak nie więcej, bo przecież ograniczenie jest do 140, więc kurła trzeba tyle jechać. Poleciał. Pokazał wszystkim jaki to on mistrz kierownicy. 15
  • Odpowiedz
@absoladoo: W sumie jak się odpowiednio przeczyta, to można odnieść wrażenie, że pisałem do Ciebie, ale chodziło mi tylko o to, że gość z takim myśleniem może skończyć jako bohater jednego z Twoich wpisów.
  • Odpowiedz
@Salido: 10. Dzięki za linki, szukałam tego info, las nie wiedziałam gdzie dokładnie był wypadek, bo mialam bardzo szczątkowe info.
Osobą, która zmarła prawdopodobnie była moja ciocia ( ͡° ʖ̯ ͡°) o ile to ten sam wypadek.

Edit: albo 16 ( ͡° ʖ̯ ͡°) ogólnie rodzinka jechała z Koszalina na Grudziądz i coś po drodze się stało.
  • Odpowiedz