Wpis z mikrobloga

#rodzice #dzieci #niskoroslosc #zdrowie
Witam, mam córkę wiek 11 msc. Córka waga 5,84kg i 68 cm wzrostu. Młoda je wszystko ale prawie nie rośnie, miał ktoś podobną sytuacje. Włóczymy się od lekarza do lekarza. Gastroeneterolog wszystko ok, endokrynolog że nie mogą zmierzyć hormonu wzrostu u niej nim nie skoczy 2lat. Ma ktoś jakieś pomysły co to może byc lub czego warto spróbować?
  • 28
Dodam jeszcze ze jesteśmy umówieni do genetyka na listopad aby wykluczył jakieś wady, celiakia tak samo wykluczona, chociaż ktoś mówił, że w jej wieku mogą być fałszywe wyniki więc nie wiem
Ja 1,86m wzrostu żona 1,58. Moi rodzice tata 1,83 mama 1,7. Rodzice żony 1,6 ojciec mama też tyle, ogólnie niscy. Młoda intelektualnie się rozwija dobrze. Czworakuje widać że jest kumata. Każdy pediatra gada że taka uroda, po mamie i moim zdaniem jest to śmieszne. Chodzi o to że nie przybiera na wadze a naprawde dobrze je
Chodzi o to że nie przybiera na wadze a naprawde dobrze je


@smokmanutd: ile mleka pije tak na dobę? Jak z rozszerzeniem diety? Może faktycznie taka jej uroda, Twoja żona jak piszesz też jakaś wyrośnięta nie jest
@smokmanutd: mama jest bardzo drobna, więc może faktycznie genetyka. Pamiętaj, że sama waga czy wzrost to słaby wyznacznik. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i harmonijnie, mieści się w swoim centylu (bez jakiś gwałtownych skoków), to jest normalne.

Sprawdźcie jeszcze tego genetyka, miejcie rękę na pulsie, ale jeśli rozwój jest prawidłowy, osiąga kolejne umiejętności, to nie zadręczałabym się na waszym miejscu.
Ostatnio bawiąc się z nią zauważyłem, że ma bardzo duże dłonie i stopy, długie ręce i nogi w porównaniu do korpusu. Ja mam duże dłonie i rozmiar buta 45-46. Może faktycznie młoda potrzebuje troche czasu na dogonienie i przyjdzie taki okres, żę wystrzeli.
@smokmanutd: Ja bym zaczął od sprawdzenia ile faktycznie zjada, bo to że wisi na piersi nie znaczy z automatu, że zjada niewiadomo ile. Laktator, butla i zapisywać ile realnie mała zjadła w ciągu doby. Nam tak kazali robić jak mieliśmy problem w drugą stronę, że młody wiecznie głodny chodził. I też dopóki tego nie zrobiliśmy to były teksty, że nie możliwe, żeby tyle zjadał co mówimy, że nie możliwe żeby po