Wpis z mikrobloga

Siemka! Orientuje się ktoś czy są jakieś gotowe biblioteki, skrypty do PHP które będą generować formularze pdf?
Tzn: Mam formularz w formie PDF i w nim są odpowiednie miejsca do uzupełnienia. Chcę by na stronie www był formularz do wypełnienia a następnie generował wcześniejszy plik PDF z tymi danymi. Jak to ugryźć? PHP coś znam ale nie zaawansowanym poziomie. A może jakiś inny język? Pyle by wszystko było dostępne na stronie internetowej.
#programowanie #php #javascript
  • 10
Oba działają na tej samej zasadzie. Projektujesz podstronę www z tym jak twój pdf ma wyglądać. Potem puszczasz skrypt nakierowany na tę podstronę i on wyrenderuje widok korzystając z przeglądarki server-side. Więc nie wszystkie opcje css muszą być tak samo odczytane(miej to na uwadzę). Jak musi być jako tako, wybierz wkhtmltopdf, a jak ma być możliwie pixel-perfect to Browsershot
Jeszcze jest coś takiego, opartego na JS-sie https://html2canvas.hertzen.com/
Użyłam raz na testa i działa spoko. Może Ci to oszczędzi bawienia się z Pe Ha Pe, jest dość łatwe w obsłudze. Nie będziesz musiał się bawić w zbieranie danych z requesta i wstawianie go w widok dla wkhtmltopdf/browsershot ani innych fikołków. Tylko że to wygeneruje obrazek, a w sumie nie o to Ci chodzi. No ale wrzucam jako dygresje