Wpis z mikrobloga

Czy 3% zarobek na giełdzie (po podatkach i prowizjach),
w sensie ze 100 zl zarobiłem ~ 3 zl już po odjęciu podatków i prowizji - to dobra stopa zwrotu po miesiącu?
Sugeruje się głównie rekomendacjami ekspertów, bo sam nie ogarniam rynku.

#gielda
  • 8
@Rudy_: ty tak serio ?
Nie żebym się chwalił ,ale w kwietniu 2020 wrzuciłem na giełdę 21 650 PLN, dziś na koncie maklerskim mam dokładnie 39 000 PLN i czytając jakie to niektórzy robią wyniki myślałem że nie jest najlepiej...
Miałem po drodze trochę strat ( największa 1000 PLN) ,ale koniec końców jestem dość mocno na plusie w ciągu tych 16 miesięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Rudy_: to jest dobra stopa zwrotu, nie słuchaj wykopków co to się chwalą jak to na covidowym dołku zrobili 200% bo wtedy wszystko rosło. Giełda takich guru zweryfikuje najszybciej. Grunt to mieć powtarzalna długoterminowa dodatnia stopę zwrotu. Jak pobijasz indeks to już w ogóle jesteś lepszy 95% inwestorów
@oliho: w kwietniu 2020 to mogłeś w zasadzie kupić byle gowno i by dało taka stopę zwrotu, bo było wtedy odbicie z dołka covidowego, ale tak jak napisał kolega wyżej, to był jednorazowy strzał
@Sabarolus: To troll albo dzban ¯\_(ツ)_/¯ W cokolwiek byś na wiosnę 2020 nie wrzucił i zapomniał na kilka miesięcy, czyli na krótki-średni termin, to zarobiłbyś. Pokazywanie wyników za 2020 rok jest dobre dla szkoleniowców sprzedających złote góry osobom niezorientowanym.

Statystyki nie oszukają. Większość traci, a 99,9% funduszy aktywnie zarządzanych w perspektywie ponad 10-letniej nie daje rady wygrać z samym rynkiem/benchmarkiem. Obserwując Wykop, to zakładam, że w tych 0,1% to osoby załadowane
Większość traci, a 99,9% funduszy aktywnie zarządzanych w perspektywie ponad 10-letniej nie daje rady wygrać z samym rynkiem/benchmarkiem.


@ZiobroTyPrzestan: w sumie to jest dość ciekawa i jednocześnie bardziej skomplikowana sprawa. Gdyby nie to regulacje to takie fundusze miałyby większe szanse bić indeks. Np. zawsze muszą mieć 10% a bywa że więcej w gotówce podczas gdy wiadomym jest, że stopa zwrotu jest liczona od całości, czyli również od gotówki. Już na tym