Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki #aromaterapia chciałbym kupić dyfuzor ultradźwiękowy, tylko pytanie jest takie co najlepiej brać. Spodobał mi się MUJI Aroma Diffusor, ale kosztuje 3 stówy. Kasa jak kasa, ale pytanie czy wie ktoś może czy podobna funkcjonalność znajdzie się w jakimś tańszym dyfuzorze, i ogólnie czym by się różnił taki zwyczajny od takiego typu z filmiku? Czy są jeszcze jakieś lepsze, bo to chyba górna półka z tego co się orientuje, ale nie wiem na 100%.
No i pytanie jest takie czy kupować nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii, czy to też można tak wykorzystywać?
#perfumy dla zasięgu #zapachy #relaks #spa #medytacja #produktywnosc #nawilzaczpowietrza
interpenetrate - Mirki i Mirabelki #aromaterapia chciałbym kupić dyfuzor ultradźwięko...
  • 5
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Niestety nie polecam nawilżaczy działających na bazie ultradźwięków. Wytwarzany przez nie aerozol nie jest zbyt lotny i osiada na meblach dookoła nawilżacza. Dodatkowo, tego typu nawilżacze stwarzają świetne środowisko do rozwoju pleśni. Jeżeli już to polecam nawilżacze parowe (działające poprzez podgrzewanie wody).
A jeżeli chodzi o coś co ma nadać pomieszczeniom ładny zapach to, tak jak napisał @Wychwalany, polecam lampy katalityczne lub woski zapachowe.
  • Odpowiedz
@interpenetrate Jeżeli chcesz faktycznie wykorzystać moc olejków w aromaterapii, to podobno najlepsze są szklane nebulizatory ultradźwiękowe, bezwodne. Niestety kosztuje to parę stówek, ale warto, gdy używasz olejków dobrej jakości. Sam nie posiadam, ale kiedyś kupię.

Tu co nieco na ten temat:
https://skladprosty.pl/pl/blog/Nebulizator-do-olejkow-eterycznych-co-to-takiego-i-jak-go-uzywac/21

https://klaudynahebda.pl/najlepszy-dyfuzor-do-olejkow-eterycznych-jaki-wybrac/
  • Odpowiedz
@Wychwalany: @mingan: @Yayami_o_Mate: dziękuję mircy o taki insight chodziło
a na pewno są jakieś salony, sklepiki tego typu gdzie można pójść powąchać zapachy, popytać co i jak. Nie wiecie pod jakimś hasłem szukać takich sklepów, bo jak wpisuję miasto i aromaterapia to wyszukuje albo usługi tego typu albo psychologię
  • Odpowiedz
@interpenetrate U mnie olejki widziałem w sklepach ze zdrową żywnością i kosmetykami, chyba też w jakiejś kwiaciarni, gdzie mieli kadzidełka, ale to pewnie bardziej olejki zapachowe. Tych eterycznych, a tylko te nadają się do aromaterapii, możesz szukać też w aptekach. Te najbardziej popularne powinni mieć. Możesz też poczytać w sieci o właściwościach i zastosowaniu poszczególnych olejków i kupić kilka w ciemno, choćby na allegro. Polecam firmę Etja i Vera Nord.
  • Odpowiedz