Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@?, że na granicy stoją sobie jacyś ludzie z bronią, nieoznakowani, więc nie wiadomo czy to Straż Graniczna, czy wojsko, czy WOT, czy zielone ludziki, a znajdują się na tym forum debile, którzy nie widzą w tym nic złego i jeszcze potępiają dziennikarzy, którzy jeżdżą tam starając się dowiedzieć kto to i zdać relacje z sytuacji (a przecież od tego są właśnie kurde media). A jeszcze większą abstrakcją jest dla mnie to, że istnieją ludzie, którzy pochwalają tych funkcjonariuszy (prawdopodobnie funkcjonariuszy, bo nie wiadomo kto to jest), którzy nie chcą podać swojej tożsamości dziennikarzom.

PiS zrobił z naszego kraju folwark i robi w nim, co chce, a pożyteczni idioci jeszcze temu przyklaskują () Taki obraz ich:

#strazgranizna #bialorus #uchodzcy #tvn #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu
Pobierz azen2 - To jest #!$%@?, że na granicy stoją sobie jacyś ludzie z bronią, nieoznakowan...
źródło: comment_1629720435mez9LtzskyBkxLs0l7rbOS.jpg
  • 90
@PABLO__ESCOBAR: na lewactwo pluję, ale to, że nie mają oznaczeń to jakaś kpina ,wstydzą się tego czy co? Mundur powinno nosić się z dumą a nie jak szczur, jeszcze we własnym kraju takie akcje. Co pisuary zrobiły z mundurówką to jakiś ponury żart. Ci ludzie wykonują swoje obowiązki, pełnią służbę, nie ma się czego wstydzić
PiS zrobił z naszego kraju folwark i robi w nim, co chce, a pożyteczni idioci jeszcze temu przyklaskują () Taki obraz ich:


@azen2: Najlepsze jest to że jak za 2-3 lata temat imigrantów się znudzi to się polskiego chama postraszy gejem i znowu da kadencję xD
@azen2 a kto ma pilnować granic jak nie wojsko czy sg? Kto to wg Ciebie ma być? Prywatna armia kaczora? Zielone ludziki z Rosji? xD

Wojsko i sg ma może jeszcze mieć identyfikatory ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem i miejscem zamieszkania żeby tacy jak Ty mogli zweryfikować czy rzeczywiście ktoś taki istnieje?

Proszę Cię.

Dziennikarze często #!$%@?ą się tam gdzie nie mają w pogoni za "sensacją", a tu takowej nie ma. Nie wiadomo
2. Wojsko, straż graniczna, żandarmeria, ABW itd. NIE MAJĄ OBOWIĄZKU SIĘ LEGITYMOWAĆ. To nie są ludzie którzy pojedynczo podpisują się pod mandatem wystawionym za złe parkowanie. Wojsko WYKONUJE ROZKAZ jako grupa. I za wszystkie decyzje odpowiada DOWÓDCA JEDNOSTKI. I dla niego również cywil nie jest władzą zwierzchnią.


@LittleBi: nie chce mi się dyskutować o wszystkich, ale funkcjonariusz ABW ma obowiązek podać imię, nazwisko oraz stopień i przyczynę podjęcia interwencji jeżeli interwencja
ale funkcjonariusz ABW ma obowiązek podać imię, nazwisko oraz stopień i przyczynę podjęcia interwencji jeżeli interwencja jest


@Nutaharion:
Pomijając oczywiste #!$%@?, że każdy funkcjonariusz SŁUŻB SPECJALNYCH (de facto wywiadu cywilnego) ma się przedstawiać każdej grażynie...Zwłaszcza, że większość funkcjonariuszy tej formacji nie może mówić o fakcie służby w takiej instytucji nawet najbliższej rodzinie.
1. Ilu widzisz na nagraniach funkcjonariuszy ABW?
2. Ilu z tych niewidzialnych funkcjonariuszy prowadzi czynności służbowe na szmatogłowych/jaśnie oświeconych
2. Wojsko, straż graniczna, żandarmeria, ABW itd. NIE MAJĄ OBOWIĄZKU SIĘ LEGITYMOWAĆ. To nie są ludzie którzy pojedynczo podpisują się pod mandatem wystawionym za złe parkowanie. Wojsko WYKONUJE ROZKAZ jako grupa. I za wszystkie decyzje odpowiada DOWÓDCA JEDNOSTKI. I dla niego również cywil nie jest władzą zwierzchnią.


@LittleBi: nie chce mi się dyskutować o wszystkich, ale funkcjonariusz ABW ma obowiązek podać imię, nazwisko oraz stopień i przyczynę podjęcia interwencji jeżeli interwencja
@azen2: no właśnie wstałem sobie rano, przeczytałem co napisał i mówię sam do siebie że koleś plecie bzdury bo uważa, że ktoś jest jednak ponad prawem a przepisy zostały napisane "dla jaj". Już chciałem wchodzić w jakąś polemikę ale po Twojej odpowiedzi odpuszczę ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
że funkcjonariusze SG czy innych służb nie muszą się legitymować


@azen2: Muszą tylko przed przełożonymi. Cywil może mnie cmoknąć

wojskowi mogli wydawać cywilom polecenia


@azen2: Każda służba mundurowa w ramach wykonywania obowiązków ma prawo wydawać polecenia cywilom.
Nawet konduktor w mundurze ma prawo wydać ci polecenie okazania biletu.

policjant ma obowiązek się wylegitymować odsyłając do błędnego przepisu prawnego (art. 15 ust. 1 Ustawy o Policji nic o tym nie mówi).
@azen2: No to jak inaczej to widzisz? Idzie sobie grupka ludzi. Przechodzi przez granicę państwa z którym nie jesteśmy w żadnym sojuszu, unii, czy tym podobnym, jesteśmy neutralni politycznie. Zgodnie z prawem obu państw nie można sobie od tak przechodzić przez granicę. Pilnować tego ma Straż Graniczna, tak samo jak drogówka pilnuje by ludzie nie łamali prawa drogowego. No to wracająć do tematu, idzie grupa osób i przekracza tą granicę. Zatrzymuje
abstrakcją jest dla mnie to, że istnieją ludzie, którzy pochwalają tych funkcjonariuszy


@azen2: dla mnie to jest abstrakcja, jak ty debilu dostałeś tyle plusów...
I za wszystkie decyzje odpowiada DOWÓDCA JEDNOSTKI. I dla niego również cywil nie jest władzą zwierzchnią.

@LittleBi: On podlega cywilowi. Tak jest w Polsce, i chyba wszystkich państwach demokratycznych. Brak cywilnej kontroli to domena wojskowych reżimów.
@void1984: CO???XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Mamy jednego ministra obrony narodowej, jeden Sztab Generalny WP, jednego Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i jednego Prezydenta Państwa będącego zwierzchnikiem sił zbrojnych w czasie wojny.

Nie ma czegoś takiego jak "cywilna kontrola nad wojskiem". Wojsko jest oddzielnym organizmem. Samodzielnym.
Jest cywilna Policja i ŻANDARMERIA WOJSKOWA. Jest cywilna prokuratura i PROKURATURA WOJSKOWA. Jest cywilny sąd okręgowy i WOJSKOWY SĄD GARNIZONOWY.

O czym ty pieprzysz? Jaka cywilna kontrola? Przecież to by