Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@?, że na granicy stoją sobie jacyś ludzie z bronią, nieoznakowani, więc nie wiadomo czy to Straż Graniczna, czy wojsko, czy WOT, czy zielone ludziki, a znajdują się na tym forum debile, którzy nie widzą w tym nic złego i jeszcze potępiają dziennikarzy, którzy jeżdżą tam starając się dowiedzieć kto to i zdać relacje z sytuacji (a przecież od tego są właśnie kurde media). A jeszcze większą abstrakcją jest dla mnie to, że istnieją ludzie, którzy pochwalają tych funkcjonariuszy (prawdopodobnie funkcjonariuszy, bo nie wiadomo kto to jest), którzy nie chcą podać swojej tożsamości dziennikarzom.

PiS zrobił z naszego kraju folwark i robi w nim, co chce, a pożyteczni idioci jeszcze temu przyklaskują () Taki obraz ich:

#strazgranizna #bialorus #uchodzcy #tvn #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu
Pobierz azen2 - To jest #!$%@?, że na granicy stoją sobie jacyś ludzie z bronią, nieoznakowan...
źródło: comment_1629720435mez9LtzskyBkxLs0l7rbOS.jpg
  • 90
Nie ma czegoś takiego jak "cywilna kontrola nad wojskiem". Wojsko jest oddzielnym organizmem. Samodzielnym.


@LittleBi: XD
Minister Obrony Narodowej to kto? Wojskowy może? W jakim stopniu?
No zacznij myśleć nawet jeśli to boli.

Wojsko jest oddzielnym organizmem. Samodzielnym.

Samodzielnym to jest w Republikach bananowych. W Polsce podlega Ministerstwu Obrony Narodowej.

O czym ty pieprzysz? Jaka cywilna kontrola? Przecież to by paraliżowało działania jakiejkolwiek służby mundurowej

W każdym kraju NATO tak to
Minister Obrony Narodowej to kto? Wojskowy może? W jakim stopniu?


@void1984: NIE MA STOPNIA WOJSKOWEGO ZWIERZCHNIK SIŁ ZBROJNYCH.
TAK SAMO JAK NIE MA STOPNIA WOJSKOWEGO SZEF SZTABU GENERALNEGO. TO SĄ FUNKCJE, A NIE STOPNIE TUMANIE

Samodzielnym to jest w Republikach bananowych. W Polsce podlega Ministerstwu Obrony Narodowej.


@void1984: NO WOW. TY TEŻ PODLEGASZ MONowi? A MOŻE TWOJE OBSPERMIONE GACIE TEŻ?
NIE ROZUMIESZ PODSTAWOWYCH POJĘĆ. SIŁY ZBROJNE JAKO JEDYNE
@LittleBi: XD
Pogubiłeś się i Caps Lock się włączył

NIE MA STOPNIA WOJSKOWEGO ZWIERZCHNIK SIŁ ZBROJNYCH.

No jak to? Cywil tak może kontrolować wojsko?

Reszty nie będę się męczył w czytanie, polecam przeczyścić okruchy pod caps lockiem i przepisać na czysto.
Cywil tak może kontrolować wojsko


@void1984:
WIESZ KTO JEST NA TYM ZDJĘCIU BARANIE?
MINISTER OBRONY NARODOWEJ. W MUNDURZE. NO TO CO TERAZ?
MINISTER TO PEŁNIONA FUNKCJA A NIE STOPIEŃ WOJSKOWY I RÓWNIE DOBRZE MINISTREM OBRONY NARODOWEJ MÓGŁ BYĆ MARSZAŁEK PIŁSUDSKI JAK I RADEK SIKORSKI.

No to mogę wydawać polecenia straży granicznej czy nie mogę?
I gdzie są te wszystkie kraje nato w których mogę wydawać polecenia wojsku?
Pobierz LittleBi - > Cywil tak może kontrolować wojsko

@void1984: 
WIESZ KTO JEST NA TYM ...
źródło: comment_16298034130XWFGvLFQXSHohZSZCZvKH.jpg
WIESZ KTO JEST NA TYM ZDJĘCIU BARANIE?


@LittleBi: Sybirak, ale nie o to chodzi.

Nadal nie kontaktujesz rzeczywistości. To że przypadkiem kontrolę nad wojskiem może pełnić wojskowy to jedno. Akurat nic takiego nie ma miejsca. Tak samo jak kontroli nad Ministerstwem Zdrowia nie musi pełnić lekarz.

Śmiało, jeszcze raz. Jaki stopień ma Błaszczak? Cywil czy nie?
@void1984: Błaszczak tak jak każdy minister obrony narodowej na czas pełnienia obowiązków otrzymuje czasowo w papierach stopień generała broni.

CO TO MA DO TWOJEGO #!$%@?, ŻE KAŻDY ZJEB TAKI JAK TY MOŻE WYDAWAĆ POLECENIA SŁUŻBOM MUNDUROWYM I ABW MA CI SIĘ LEGITYMOWAĆ?
@void1984:

demokratycznej kontroli

CZY JEŚLI KONTROLUJĘ POZIOM PALIWA W SAMOCHODZIE TO ZNACZY, ŻE GO PROWADZĘ???

OD KIEDY KONTROLA = DOWÓDZTWO???

I czekam kolejną godzinę jak przedstawisz mi podstawę prawną wyjaśniającą fikołek lewaka "bo jak minister obrony narodowej nie ma pagonów to ja mogę dyrygować strażą graniczną i ABW"