Wpis z mikrobloga

@nariox: Codziennie od miesiąca pije ok 2 energetyki zero i waga z tygodnia na tydzien leci o 2kg w dół. Oczywiscie ostra dieta plus codziennie dlugie spacery. Jednak wiem, ze te energeryki mi bardzo pomagają bo uzupelniaja straconą energie
@ForFun022: dzięki za wypowiedź :D musze najpierw doczytac, ale wydaje mi sie ze 2 energole dziennie to dosc duzo, jeszcze jak 0 kcal to spoko, ale te normalne, to nie maja chyba tak malo cukru w sobie.
@nariox Z polskich artykułów, polecam wpis Damiana Parola, na jego stronce. Szczegółowo rozwija temat, w łatwy sposób przedstawia dlaczego słodziki "nie są szkodliwe", artykuł głównie poświęcony jest Aspartamowi. Jeżeli chcesz, bardziej zgłębić temat polecam pubmed, tam są setki prac "obalających szkodliwość" słodzików. W tym jedna ciekawa, która obala najbardziej znane badanie od którego zaczęła się "nagonka" na słodziki. Warto mieć na uwadze to że erytrol, ksylitol czy manitol, należą do grupy FODMAP.
@schudnijbezdiety: Dziekuje Ci bardzo za przydatne strony, na pewno tam zajrze. Glownie chcialbym sie dowiedziec na temat skutkow nadmiernego stosowania ilosci slodzikow czy i jakie moga byc konsekwencje i ile to jest duzo.