Wpis z mikrobloga

Retro gaming, coś czego nigdy nie rozumiałem prócz nostalgii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion bo to jest w zasadzie jedyna rzecz która ciągnie mnie do tych gier, nostalgia. Gra mi się przyjemnie, odkrywam na nowo gierki w które grałem za dzieciaka na telewizorze crt (mam prawie 40 lat). Co więcej pozostaje jak nie nostalgia?
@Michalski06:
kompletnie się na tym nie znam więc muszę zapytać

Czy pobierajac grę z np. emusite.pl na snesa wystarczy ja później tylko wrzucic w odpowiedni katalog na karcie pamieci z ambernica? czy jednak wymaga to nieco więcej kombinacji?
@Zielony_Ogr: Wystarczy wrzucić do odpowiedniego folderu na kartę pamięci.

Ale zalecam przed graniem zmienić fabryczny system Emuelec na Amberelec. Niby podobne, oparte na retroarch ale Amberelec jest lepiej zoptymalizowany i ciągle wspierany. Wszystkie konsole mają na gotowo najlepsze ustawienia wyświetlania (rozdzielczość, proporcje ekranu, ewentualne filtry/shadery obramówki). Nie jest to trudne. Przed wgraniem nowego systemu skopiuj tylko ze starego folder z biosami i gramy (romami).
@Michalski06:
Dobra ale małymi kroczkami. Na razie jestem podjarany tym, że wychodzi na to, ze bede mógł odpalić FF6 z polskimi napisami na rg35xx bez większych kombinacji.

Ale wpierw niech ta konsola do mnie przyjdzie, a powinna być na dniach. Teraz badam temat bo jestem kompletnym laikiem.

Nie miałem pojęcie jak ta scena retro jest rozbudowana i obecnie czuję się przytłoczony.