Wpis z mikrobloga

Mirki, polecicie lampke na przód do zbierania #kwadraty? Coraz czesciej lapie mnie zmierzch gdy jeszcze jestem w lesie. Ostatnio na tyl polecaliscie Wally i to byl strzal w dziesiatke, jakosc znakomita, juz 2 sezony na niej smigam wiec idzie na rekord wzgledem swoich poprzedniczek :)

Moze na przod tez da sie cos takiego jakosciowego znalezc? Zasilanie baterie AA lub AAA. Zdecydowanie nie jezdze po zmierzchu, to sa raczej wyjatki i w takiej sytuacji szukam najkrotszej drogi, zeby z lasu sie wydostac. Wolalbym uniknac "latarek z mozliwoscia mocowania do roweru" bo nie chcialbym dolaczyc do grupy rowerzystow nokałtujących innych uzytkownikow drogi snopem swaitla wypalajacego mozgi. Btw. wymijanie takiego rowerzysty jest neibezpieczne, bo w praktyce nie widzac nic musze sie niemalze zatrzymac.

#rower #rowerowyrownik
  • 11
@stachol: z tymi bateriami chodzi o to, ze w latarce na baterie AA w sezonie moze sie trafic tylko raz sytuacja, w ktorej padly baterie i musze je wymienic (malo uzywam wiec w praktyce wymieniam baterie co 1-1,5 roku). Obawiam, sie po prostu ze na USB bede mial dziesiatki takich sytuacji, bo "znowu zapomnialem naladowac".
@matetaket: podobne na mirko ktoś opisywał i się okazało walnięte ogniwo, pod większym obciążeniem wychodziło dopiero.

U mnie ogniwo stare robiło tak że lumintop zmieniał sam tryby, najgorsze że na ładowarce ogniwo było sprawne. Zmieniłem i jest cacy. A muszę przyznać że lekko u mnie nie ma ta latarka, zima, deszcze, dużo jazdy po lasach i odpukać jest cały czas wszystko ok.