Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi sie wydaje, czy faktycznie filmy robią glupsze z roku na rok.
W wiekoszsci obecnych produkcji fabula nie trzyma sie kupy, albo jest tak banalna i jednowatkowa, ze az strach. Zupelnie jakby robiono je dla docelowego odbiorcy o IQ pozwalajacym jedynie wiazac buty.
W dodatku te wszystkie "silne kobiety" czy juz nawet dziewczynki rozwalajace doroslych facetow tez raczej nie dodaja realizmu.
No i coraz czesciej wstawiaja Murzynow-intelektualitstow w roli karków z osiedlowych gangów. Kazdy z nich jakby wzrastal na Sartrze i Wittgensteinie od malego, a tylko zla wola bialych ludziów cisnęła ich w ramiona sprzedazy detalicznej metadonu.

Bardzo dawno nie widziałem inteligentnego filmu z trzymającą się kupy i niebanalną fabułą.
Widział ktos cos przyzwoitego ostatnio w ogóle?

#film #kino @filmy
  • 36
  • Odpowiedz
@dzikireks: Za bardzo generalizujesz, filmów wychodzi tyle, że raczej nigdy w stanie nie będziesz obejrzeć tej większości. To o czym napisałeś może co najwyżej dotyczyć np. filmów robionych dla Netflixa.
  • Odpowiedz
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: "Zagubiona kula" moze? (Lost bullet)
Byl okej na jeden raz, ale tez raczej przewidywalny, choc faktycznie nie mial kretynskich wstawek ideologicznych i chwala mu za to.
Osobiscie brakuje mi filmow takich jak leciwa juz "goraczka" na przyklad, gdzie fabula jest wielowarstwowa, emocje prawdziwe, a akcja porywajaca.
Ostatnie w miare dobre filmy jakie ogladalem, to filmy koreanskie, ktore jeszcze trzymaja jakis tam poziom, przynajmniej czasem. Produkcje amerykanskie sa niestety od
  • Odpowiedz
@BigKahunaDick: Serio podczas oglądania filmów zwracasz uwagę na takie rzeczy? Ja oglądam płytka rozrywkę jaka jest film wymieniony przez ciebie jak chce po prostu wyłączyć myślenie i się zrelaksować, dziwi mnie doszukiwanie się wszędzie jakichkolwiek ideologii zamiar po prostu obejrzeć.
  • Odpowiedz
@dzikireks: Niestety typie masz racje. Zachodnie/Amerykanskie kino po prostu upadlo - czasem zdarzy sie jeszcze jakas perelka, ale tak to zenada. Scenariusze sa jak ser szwajcarski, kazdy film musi miec propagandowe wstawski, aktorzy nie wiedza co graja. Generalnie smuteczek.jpg Ale. Na kinie amerykanskim swiat sie nie konczy - jest masa swietnych filmow ktore warto nadrobie. Ja polecam kino koreanskie(I saw the devil, Handmaiden) i brazylijskie(Tropa de Elite).

Edit: Lol doczytalem,
  • Odpowiedz
@dzikireks: Matt Damon w wywiadzie kiedyś mówił, że teraz nie robi się tylu filmów co kiedyś i nie podejmuje się jakichś nowych ryzykownych kroków filmowych przez to że w latach 90 były nośniki DVD czy kasety VHS i nawet jak film nie zarobił w kinie to zawsze potrafił zarobić przez DVD czy VHS lub wypożyczalnie. Dlatego teraz wychodzi mniej filmów, wszystkie są podobne, bo studia filmowe wykładają hajs tylko na
  • Odpowiedz
  • 0
@dzikireks Po prostu ogladassz gowno, to raczej swiadczy o tobie. Piszesz jakies #!$%@? o murzynach i silnych kobietach gdzie prawie nie ma filmow gdzie zrobione jest to na sile czy jakos szczególnie sztucznie xD
  • Odpowiedz
@dzikireks: Nie wydaje ci się. Ostatnie lata to nasilenie celowego ogłupiania społeczeństwa poprzez obniżanie jakości popkultury bo to po prostu wygodne dla władzy i korporacji. Najlepszym przykładem jest tutaj tiktok
  • Odpowiedz