Wpis z mikrobloga

@blargotron: Mało jeździsz po Polsce. Pierwszy dzień urlopu w Gdańsku - tylko 1 paragon otrzymaliśmy. Na jakieś 5-6 miejsc.

W zakopcu to już w ogóle nikt się nie bawił w paragony, nawet przy płatności karta. Dutki się musza zgadzać
  • Odpowiedz
@maxer1892: jak chodzę na duży miejski targ to tam aż widać jaki hajs przechodzi przez stoiska w ciągu dnia, przy takim tłumie i oczywiście wszystko bez paragonów. Wkurza mnie to. Czasem mam poczucie, że tylko ja płacę podatki.
  • Odpowiedz
Wkurza mnie to. Czasem mam poczucie, że tylko ja płacę podatki


@Wodolejec: Typowy #!$%@? p0lak

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
-czy tu tylko
  • Odpowiedz
@Wodolejec: ale nie rozumiem. Kiedys wpadlismy ze znajomymi, ze ogarniemy sobie grilla w niedziele, ale ze nie bylo zarcia to trzeba bylo kupic.

I cyk na targ po wszystko, bo #!$%@? debile w rzadzie wymyslili sobie #!$%@? niedziele niehandlowe. Nie chca podatku od sprzedazy to nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
W zakopcu to już w ogóle nikt się nie bawił w paragony, nawet przy płatności karta. Dutki się musza zgadzać


@Baakedr: jak przy płatności kartą nie nabijają na kasę, to chyba nie są zbyt sprytni xD
  • Odpowiedz
@kuroszczur: nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie narzekam na to, że też chciałbym nie płacić podatków, tylko że powinniśmy to robić wszyscy skoro korzystamy z usług publicznych. A tak to każdy korzysta, a płacę ja. Może kiedyś młody anarchisto dorośniesz to zrozumiesz jak działa państwo.
  • Odpowiedz
@Wodolejec: Chłopcze, ja mam 37 lat. I wiem jak działa państwo - dlatego jestem agorystą. I wiem, że przez takich etatystów jak ty będzie tylko gorzej, bo zawsze dajecie się rozgrywać władzy i zamiast szukać winy w tejże, szukacie winy w innych rodakach. To nie unikający podatków są winni, tylko władza, która te podatki nakłada. To nie nieszczepieni będą winni lockdownowi, tylko władza wprowadzająca lockdown.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Oczywiście popieram Cię w 100% i zgadzam się z tym, że państwo w sposób perfekcyjny rozegrało swych obywateli w ten sposób, byśmy nie tylko nie skupiali się na istocie problemu (podatkach jako takich oraz państwowym etatyzmie i redystrybucji dóbr), ale byśmy się przede wszystkim stali dla siebie nawzajem policjantami skarbowymi. Tymczasem mam dla Ciebie złą wiadomość - pewnie jeszcze przez kolejne 37 lat zmuszony będziesz tłumaczyć, że podatki to złodziejstwo,
moby22 - @kuroszczur: Oczywiście popieram Cię w 100% i zgadzam się z tym, że państwo ...

źródło: comment_1629620376xlCbgPD5gDqvFwnB0y6DbO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Tymczasem mam dla Ciebie złą wiadomość - pewnie jeszcze przez kolejne 37 lat zmuszony będziesz tłumaczyć, że podatki to złodziejstwo, a i tak pewnie 1 na 1000 to pojmie. No i będą Cię "mądre głowy" wysyłać z powrotem do szkoły i inne takie


@moby22: Ale ja nie ma zamiaru nikogo przekonywać, nie jestem demokratą i to nie demokracja jest szansą na zmiany. Uważam, że tylko wybitne jednostki są w stanie stworzyć
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Ludzi (a zwłaszcza tych z gatunku homo sovieticus) rzeczywiście raczej do tego nigdy nie przekonasz. Tym niemniej, dobrze jest, kiedy idea zyskuje możliwie największy zasięg. To już nie jest kwestia demokracji i stosunku do niej. Impulsów do tworzenia się "wolnych społeczności" jest w ostatnim czasie stosunkowo dużo, ale inicjatywy, które tworzą się w związku z tym, w ogóle do mnie nie przemawiają, a część z nich to już na starcie
  • Odpowiedz
Impulsów do tworzenia się "wolnych społeczności" jest w ostatnim czasie stosunkowo dużo, ale inicjatywy, które tworzą się w związku z tym, w ogóle do mnie nie przemawiają


@moby22: Źle szukasz ( ͡° ͜ʖ ͡°), ja zresztą też słabo, ale uwierz, że są.
  • Odpowiedz