Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@Pimenista: udzielanie pierwszej pomocy to jedno, ale rozstrzyganie takich dylematów to drugie. Może kałuża jest na tyle płytka, że gościu leży w niej czołem i spokojnie oddycha, może jakiekolwiek poruszenie go spowoduje przerwanie uszkodzonego już rdzenia kręgowego itd itp. Ocenianie niejednoznacznej sytuacji ma egzaminie nie powinno mieć miejsca. Wiadomo jaka jest poprawna odpowiedź i może nie ma co się czepiać, ale byłem ciekaw jaki przepis o tym mówi i znalazłem informację,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zevis: No AlE pRzEcIeŻ wYpAdEk, MoToCyKlIsTa (pomijając fakt, że skuter to nawet rowerzyści mogą wyprzedzić XD) mOżE mIeĆ zŁaMaNy KrĘgOsŁuP!!!!!111!1!!

@Pimenista: niby fajnie, że jest pierwsza pomoc. Ale jeszcze dobrze by było gdyby odpowiedzi do tych pytań były prawidłowe. Bo czasami można tam spotkać różnego rodzaju bzdury, typu sposób przeprowadzania RKO u dzieci - z tego co się orientuję to pytanie ciągle ma nie tylko błędną odpowiedź, ale i w ogóle nie ma poprawnej. Oczywiście osoby układające pytania i odpowiedzi nie mają pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak ITLS oraz o