Wpis z mikrobloga

@KrzyzaczeQ: to uszczelki pomiędzy housingami.
Housing to w silniku z tłokami cylinder.
Tak, 15k z wałek, panewkami, portem, sprzęgłem,2 hausingami i jakaś dodatkowa robota.

Więcej jak 16k za silnik nie zapłacisz, bo tyle Rev service liczy za cały ich motor po rewizji.
@Szlif: Niedaleko mnie jakiś młody chłopak kupił sobie niedawno taką, z akcesoryjnym wydechem. Grzmi tym po okolicy od jakichś 3 tygodni. Ciekaw jestem czy faktycznie one są takie awaryjne i jak długo mu to pojeździ, bo ten konkretny egzemplarz o którym mówię nie sprawia wrażenia jakoś super doinwestowanego
@kyloe: Pytanie jak dba.
Jak wymieniasz olej, lejesz dobre paliwo, wymieniasz regularnie układ zapłonowy, oraz robisz rewizję silnika w dobrych interwałach to będzie to wieczne
Niestety dużo osób kupuję gruza i liczą że nie zainwestują. Albo upalaja pod domem.
Wskaźnik temp wody osiąga temp roboczą przy tak naprawdę 75 stopniach. Olej w tym momencie ma 45-50. Wielu już przy czymś takim wali do odciny, a to skraca żywotność.
Pytanie jak dba.


@sylwanared: Bardziej istotne jak dbali przed nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wskaźnik temp wody osiąga temp roboczą przy tak naprawdę 75 stopniach. Olej w tym momencie ma 45-50


Nie sądzę żeby upalacze gruzów zawracali sobie głowę takimi szczegółami. Ta Mazda wyświetla w ogóle ciśnienie i temperaturę oleju?
Ta Mazda wyświetla w ogóle ciśnienie i temperaturę oleju?


@kyloe: Nie i nie. Auto jest beznadziejne pod każdym względem. Nie oferuje niczego poza chorymi kosztami utrzymania.
Miałem, naprawiłem, pojeździłem i sprzedałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hadrian3: każdy robi co lubi i co mu pasuję.

Na natomiast nie swapowalbym tylko dlatego aby uciąć koszta. Kupując dane auto liczysz się jego kosztami.
Nie kupisz ferrari i nie zrobisz swapa na 1.2 bo mniej pali i tańsze ubezpieczenie.

Osobiście bardzo dobrze mi się jedzi i jest coś magicznego gdy masz 10k obrotów na liczniku, słyszysz sygnał o czerwonym polu, wrzucać 3 bieg mając ponad 100km/h, a z wydechu leci
@Elements: i ma rację, minimalny zestaw to 1.5k
Ale robisz to na własne ryzyko. Wymiana jest prosta, silnik nie jest skomplikowany.
To tak jak wymienić w TDI pasek, a pompy wody i rolek już nie. Przy takiej robocie szkoda tego nie zrobić, a ryzyko przy jeździe jest