Wpis z mikrobloga

Miraski chodzi mi po głowie wymiana auta na #volvo #xc60. Nic prawie nie wiem o autach tej marki. Mam kilka pytań. Ile trzeba wydać na dobry, solidny egzemplarz który nie będzie gruzem i pojeździ pare lat? Które silniki są najmniej awaryjne? Z tego co widzę zdecydowana większość aut na otomoto to diesle. Z benzyna jest coś nie tak? Do jakiego przebiegu szukać auta? Z góry dzięki za pomoc. #samochody #motoryzacja
  • 27
@Kruqu wszystko co ma 5 albo 6 garów w volvo jest pancerne, nie ważne czy benzyna, czy diesel. No może te 2.0 r5 diesle trochę gorzej, ale wciąż są to dobre silniki. Benzyn jest mniej bo diesle były po prostu dużo bardziej popularne w tym segmencie aut w swego czasu i większość firmowek była w dieslu.

Sam aktualnie szukam XC60 albo v60 i powiem Ci, że ogarnąć benzyniaka z 5-6 cylindrami, który
@Kruqu ja szukam tylko automatu więc mogę mieć trochę spaczony obraz rynku ale powiedziałbym, że te co najmniej 50-55k trzeba przyszykować żeby móc w czymś wybierać. Ale to tylko roczniki 09-11 mniej więcej.