Wpis z mikrobloga

Wczoraj zrobiłem przejażdżkę, po ścieżkach i chodnikach pierwszy raz z pomiarem mocy, bardziej w celu ustawienia wysokości nowej sztycy. Ten pomiar to fajna rzecz, ale i pokazało mi jak bardzo jestem słaby, średnio wyszło 250w, bez spiny, ale ja jestem ciężki :(... czego się spodziewać jak w tym roku przebiegłem tyle samo co rowerem przejechałem, po 900km. Mam nadzieję, że zmotywuje mnie on do częstszego jeżdżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
BTW, żeby chociaż zobaczyć 1kW to trzeba nieźle naciskać ( ͡ ͜ʖ ͡)
#szosa #rower
źródło: comment_1629524535bGy3w8b1IrY8JwUdObwKjo.jpg
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: Panie ja 91kg, z tej jazdy to 2.75W/kg ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale do warunków testu FTP to bardzo daleko było, bardziej poznawanie sprzętu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Im_from_alaska: a jak to zrobić poprawnie? Mam Brytona 320, zakręciłem korba, ustawiłem pionowo w dół i wcisnąłem kalibruj ¯\_(ツ)_/¯. Płasko zupełnie nie było, bardzo dużo zwalniania i przyspieszania, zjazdów, przejazdów, jak to na ścieżce. Ja tylko podał co mi Suunto pokazało
@Im_from_alaska: nie do końca.
2.5w wystarcza do średniej 31. Ale to kwestia aero. Ten trening byl na lekkim rowerze o geometrii race w dolnym chwycie na rowerze sfitowanym agresywnie.
Być może
@maciup88: jechal cały czas w górnym chwycie, większość trasy pod wiatr, ma cięższy rower itp. Mi się jego cyferki wydają jak najbardziej ok.

@maciup88: Swoją droga nie patrząc na w/kg to wykręciłeś na luźnej przejażdzce więcej watów niz
źródło: comment_1629534528HwkWC8RPie6KbrS9VkGxRs.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: Giant Defy 2, pewnie 10kg, kola mientkie, raczej dolny chwyt, ale szarpana jazda. Sprobuje niebawem coś mocniejszego i po samej jezdni.
@i-marszi: to na pewno nie FTP, ale już widzę, dlaczego podświadomie wybieram płaskie trasy
@uysy: też nie do końca. Zakładajac ze mamy idealny podjazd i zjazd o rownym nachyleniu i dlugosci 1km. Pomijajac wiatr. Roznica miedzy osobnikami to 5km/h na korzyść lżejszego pod gore i 5km/h na korzyść cięższego w dół. to lżejszy na dole będzie szybciej :)

cięższy na podjeździe 20km/h 1km podjedzie w 180s z prędkością 40km/h zjedzie w 90s sumarycznie 270s

lżejszy z prękoscią 25km/h wjedzie w 144s zjezdzajac z 35km/h zejdzie
@Hipodups: Dokładnie tak :).
Ale widze różnicy jak wjeżdzam na wypłaszczenie, ja musze dokrecac ze wzgledu na wagę, reszta jedzie na luzie i mnie wyprzedza. A oreło to jednak troche jestem i sie w miarę składam :).
@uysy: tego się nie przeskoczy :) ale co zyskasz na podjeździe przy swojej wadze (czasu/energii) to Twoje :)

Na płaskim juz niestety takiej przewagi nie ma związku z wagą bo np. wiatr juz dużo bardziej macha lżejszymi - przy okolicy 90kg nie wiedziałem o co chodzi, przy okolicy 70kg wiatr potrafi mnie przesunąć kilkadziesiąt cm w bok w skrajnych przypadkach.

Zalety lzejszych na płaskim są dwie przyśpieszenie i aero - gość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: nigdy tego nie jechałem, ale koleżanka mnie kusi żeby skoczyć bo startowała w ITT i chce sprawdzić czy może mocniej.
@uysy: 3.65 niestety tylko. Moze do 3.7 bym dociągnął ale skonczyl się 300m wczesniej niz myslalem zamiast allout na 600 ostatnich metrach szedłem resztkami w trupa na ostatnich 300m. ogolnie 3-4 w mógłbym dołożyć średniej no ale to takie gadanie po fakcie :) za rok chcialbym wjechac na 4w/kg + :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: no dobra, to sprawdzę jak będę miał okazję. Z wagi już schodzić i tak nie mam jak /nie będę. Muszę popracować nad core niestety. Na karkonoskiej w stójce szybko mnie bolały plecy i ręce. No dobra, zobaczymy
@uysy: okraj cały po za ostatnimi 300m wjechalem na siedząco. Do core polecam ukryta przewagę Danielsona. Fajnie to opisuje i ćwiczenia wg. niego pomogły mu wrócić na top, ale jak bylo mozna pogooglać :)
Okraj to bardzo latwy i przyjemny podjazd. Na starcie wrzucasz prog i jedziesz, jak masz sily to wrzucasz kilka w nad prog i tyle :)

Ja wagę mam z czego jeszcze minimalnie urwać więc za rok będę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: Karkonoska tak jechałem, segment wyszedł idealnie tyle co FTP :-D. Ale niebwiem, czy umiem od razu od startu wrzucić ftp i jechać. Hmmm.
@uysy: da rade :) Zaczynasz i tak sprintem by sie rozpędzic po 5-10s schodzisz na prog i tyle :)
No i nie zaczynasz tak naprawdę od progu jazdy bo wczesniej masz rozgrzewkę. Mi zajela okolo 30 minut, luzna jazda potem kilka pdojazdow i na 3minuty lrzed startem pojawilem sie w strefie startow. Jazdę zaczynałem na tętnie 160 - bo jeszcze bylo podniesione po rozgrzewce :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: no widzisz, ja nawet takich rzeczy nie wiem. Wszystkie podjazdy jakie robię, juz mam minimum 30-40km w nogach :-D. Tzn o rozgrzewce wiem, ale z tętnem mnie zaskoczyles.