Wpis z mikrobloga

@podomka: tak było już długo przed Covidem. Deweloperzy zwykle mają listy "zaufanych klientów", kiedyś dowiedziałem się od jednego naganiacza na sprzedaż mieszkań, że odzywają się do takich klientów zanim ruszy regularna sprzedaż, ja mam ciągle w głowie taki przypadek - 60% mieszkań w danym bloku było sprzedane/zarezerwowane jeszcze zanim deweloper dostał pozwolenie na budowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@podomka: trzeba odzywac sie do deweloperów, być na ich wewnetrznej liscie mailingowej i wyrazic ew. zgode na marketing.
Proces sprzedazy wyglada tak ze w przedsprzedaży wysyłaja mailing do ludzi z bazy - klientów którzy wyrazili zainteresowanie wczesniejszym etapem lub inne inwestycja, w ich gronie prowadza sprzedaz, a 1-2 msc pozniej wychodza do oficjalnej sprzedazy, wraz ze wszystkimi ruchami marketingowymi - strona, portale, banery itp
@podomka: trzeba odzywac sie do deweloperów, być na ich wewnetrznej liscie mailingowej i wyrazic ew. zgode na marketing.

Proces sprzedazy wyglada tak ze w przedsprzedaży wysyłaja mailing do ludzi z bazy - klientów którzy wyrazili zainteresowanie wczesniejszym etapem lub inne inwestycja, w ich gronie prowadza sprzedaz, a 1-2 msc pozniej wychodza do oficjalnej sprzedazy, wraz ze wszystkimi ruchami marketingowymi - strona, portale, banery itp

@KromkaMistrz: No chyba nie bardzo. Ja
@podomka: każdy deweloper jest inny :) Albo faktycznie nie prowadza przedsprzedazy, albo osoby z biura dowiaduja sie o tym ze sprzedaz rusza bardzo pozno. Albo faktycznie maja nakaz nie udzielania takich informacji.
Ja znam wielu deweloperów którzy sprzedają mieszkania w przedsprzedaży wewnątrz swojej bazy - np Atal, Wawel Service, Echo tez tak robi z tego co kojarze
@podomka: tak było już długo przed Covidem. Deweloperzy zwykle mają listy "zaufanych klientów", kiedyś dowiedziałem się od jednego naganiacza na sprzedaż mieszkań, że odzywają się do takich klientów zanim ruszy regularna sprzedaż, ja mam ciągle w głowie taki przypadek - 60 ieszkań w danym bloku było sprzedane/zarezerwowane jeszcze zanim deweloper dostał pozwolenie na budowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MarianKolasa: Jestem w stanie w to uwierzyć. Jakim
@KromkaMistrz: Ale osoby z biura musiały wiedzieć, bo kto inny by sprzedał mieszkania? Pewnie celowo nie informowali, bo mieli już 90% w rezerwacji, a Ty byś przyjechał z samego rana i co? I wszystko byłoby sprzedane.
ja mam ciągle w głowie taki przypadek - 60% mieszkań w danym bloku było sprzedane/zarezerwowane jeszcze zanim deweloper dostał pozwolenie na budowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MarianKolasa: No jednak sprzedane a zarezerwowane to duża różnica w tym kontekście...

Z Twojego komentarza można wysnuć wniosek, że ludzie kupują mieszkania jeszcze przed wydaniem pozwolenia na budowę...

Tymczasem podpisanie umowy rezerwacyjnej kosztuje 1000-1500 zł - to są praktycznie żadne pieniądze
Z Twojego komentarza można wysnuć wniosek, że ludzie kupują mieszkania jeszcze przed wydaniem pozwolenia na budowę...


@Pantegram: nie wiem czy te 3 kropki na końcu mają wyrażać powątpiewanie i podejrzenie mojego bajkopisarstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@podomka: DOSZŁY MNIE INFORMACJE ŻE black ROCK MOŻE STAĆ ZA TYMI FUNDUSZMI ZE SKANDYNAWI KTÓRE SKUPUJA MIESZKANIA.

U niemca Dostali po dupie za skupowanie pustostanów mieszkalnych i windowanie cen zakupu i najmu.
(mechanizm monopolistyczny)

w polsce PISiory zrobily wszytko zeby takie fundusze rozwinely skrzydła. Takie fundusze moga sobie robić koszty
małe w firmy w polsce juz nie bardzo
@podomka:
Ja byłam takim „zaufanym klientem” u mojego dewelopera - miałam rezerwację na poprzednim etapie ale chciałam na wyższym piętrze, dogadałam się z biurem sprzedaży, że wpłacam zaliczkę na poprzedni etap a jak tylko nowy ruszy do sprzedaży - będę mogła przenieść rezerwację. Gdy poszłam do biura podpisać przeniesienie rezerwacji na nowy etap stało tam sporo osób, chyba w podobnej sytuacji. Sprzedaż na stronie internetowej ruszyła dwa miesiące później i najlepszych
bo pierwszeństwo mają pracownicy a na takie najlepsze penthousy zanim jeszcze ruszyła jakakolwiek sprzedaż były kolejki po kilkanaście osób na mieszkanie.


@LGirl: ah, to tam one znikają.. ;)