Wpis z mikrobloga

Niektórym przegrywom nawet w wieku 30 lat ciężko odciąć pępowinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bart1507: Serio? Znam typa co jest pod 40, ma żonę, 3 dzieci i nadal mieszka z mamą.

Zajął piętro po dziadkach, czyli niby samodzielny, ale to fart, a nie poważna decyzja, bo długo mieszkali w jego domu rodzinnym, kiedy byli po ślubie i było dziecko. Znacznie więcej takich przypadków znam. Znam też masę
@push3k-pro: Spokojnie moja wypowiedz to tylko satyra. Nie interesuje mnie kto mieszka z mamą a kto nie. Zajęcie piętra po dziadkach to nie jest mieszkanie z mamą, gość jest samodzielny, miałem bardziej na myśli osoby które po prostu maja swój pokój u mamusi, mamusia pierze i gotuje. Ja tak zostałem wychowany ze na wszystko musiałem zarobić sam i wyprowadziłem się z domu w wieku 20 lat, nie było na początku łatwo
@push3k-pro: Niestety mieszkając z rodzicami poziom samodzielności od razu trochę spada. Masz racje czasem nie ma innej możliwości ale tez musimy zadać sobie pytanie ile to trwa. Jesli chwilowo sytuacja na to nie pozwala, dana osoba nadal się uczy lub zbiera na własne lokum to przecież normalne ale sam znam osoby które maja ponad 30 i nadal mieszkają z rodzicami. W takim wypadku ta osoba będzie zbierała na własne lokum do
@Bart1507: ja nie rozumiem tego, pracuje od 14 roku życia, sprzątać zacząłem jeszcze wcześniej. od 16 dokładam się do rachunków, gotuje regularnie obiady. piore sobie i rodzicom. teraz mam 27 lat i mieszkam dalej z rodzicami a jak przebywam wśród znajomych to mam wrażenie, że mimo to, jestem bardziej samodzielny. mieszkanie z rodzicami to komfort psychiczny. nie musze sie martwić, że współlokator zrobi impreze i zarzyga łazienkę, że współlokatorka przyprowadzi typa
@hamuj_sie_hamuj_sie: Ze swojego otoczenia to różnie, niektórych stać, ale nie widzą sensu wywalać połowę wypłaty po to aby mieszkać samemu przez co mogę żyć na lepszym poziomu, zwłaszcza że nikomu nie chcą imponować czy coś w ten deseń tylko żyją dla siebie. Niektórych nie stać i nie odkładają bo nie zarabiają na tyle aby odkładać na mieszkanie. Odkłada im się to co zostaje ale to jest na przykład, przyrost parę stów