Wpis z mikrobloga

@Leniek: Prawda jest taka, że w obliczu sytuacji demograficznej w całej Europie i szerzej w świecie zachodnim, to nie mamy wyjścia. Z ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli oczywiście chcemy zachować dotychczasowy poziom życia. Obywatele państw rozwiniętych nie podejmą się pewnych prac - nisko płatnych a koniecznych - co jest naturalną konsekwencją rozwoju gospodarczego i przekształceń strukturalnych w gospodarkach. W moim odczuciu nie należy pytać czy przyjmować imigrantów, tylko na jakich warunkach
  • Odpowiedz
@protozoa: Pofatygowałeś się przed napisaniem tego komentarza, żeby zobaczyć jak wygląda struktura demograficzna w Luksemburgu i jak wygląda ich polityka migracyjna? Wątpię, bo wtedy Twój komentarz by nie powstał. Pomijam już fakt, że akurat struktura gospodarki Luksemburga jest specyficzna ze względu na wielkość tego państwa.
  • Odpowiedz
@Najzajebistszy:

Obywatele państw rozwiniętych nie podejmą się pewnych prac - nisko płatnych a koniecznych - co jest naturalną konsekwencją rozwoju gospodarczego i przekształceń strukturalnych w gospodarkach.


Można to rozwiązać na kilka sposobów. Nie wspominając o tym, że przez brak pracowników te prace mogą stawać się lepiej płatne.
  • Odpowiedz