Wpis z mikrobloga

a z Civicami to jest ciekawa sytuacja ponieważ część katalogów ma źle opisane modele i tak oto u jednego dystrybutora Civic V to już VI a u innego znów VI to V.


@breskali: z 10 lat temu wszystkie katalogi opisywały IV (np. EC8, ED6) jako III, CHGW dlaczego. Od paru lat się ogarnęli w tych intercarsach czy fotach, ale że V z VI jeszcze mylą, to nie wiedziałem. Swoją drogą,
  • Odpowiedz
@michal939: Nie po prostu było montowane tam to co akurat było w pudełkach. Pierwszy przykład to ten pasek rozrządu właśnie, były dwa rodzaje. Nagrzewnice tak samo dwa rodzaje. Wspomaganie? Dwa rodzaje.

Wszystko tam losowo leciało i w katalogach nie było podziału, że win od XXX do XXX to wspomaganie numer 1 a od YYY do YYY wspomaganie numer 2.

Już nie mówiąc o wersjach typu karetki które czasem były składane
  • Odpowiedz
Najśmieszniejsze też jest to, że klienci niewiedza czy jeżdżą sedanem czy hatchbackiem a potem mają pretensje, że coś nie pasuje.
  • Odpowiedz
@Pandzior: To wiadoma sprawa. Etka nie rozdziela częśći po vinie dla aut <2001 roku. Sprzedawca w aso musi wszystko ręcznie sprawdzać. Patrzeć na kod silnika a potem wchodzić w dział rozrząd i patrzeć po kodzie silnika oraz numerze seryjnym auta. Mam tak samo ale etkę mam na pc i sam dobieram części.
@breskali: Nie spotkałem się z takim czymś. Podasz więcej szczegółów? Zresztą powinieneś wiedzieć że jest wlepka
  • Odpowiedz
Nie spotkałem się z takim czymś. Podasz więcej szczegółów? Zresztą powinieneś wiedzieć że jest wlepka i sobie odczytać kod układu hamulcowego.


@molksiazkowy1111: to może takie hurtownie jak Inter Cara, Inter team, Abak itp. nie mają w tecdocu wszystkich numerów VIN? Bardzo często jak klienci podają VIN np. z VW to katalogi nie są w stanie rozkodować VINu. Nie jestem za bardzo doświadczony w doborze części więc myślałem, że tak po
  • Odpowiedz
@breskali: Wlepka jest bagażniku (tam gdzie koło zapasowe). Wpisz w google "wlepka vw" i będziesz wiedział o co chodzi. 3 cyfrowe oznaczenia to kody wyposażenia, kod silnika, skrzyni biegów, koloru.
  • Odpowiedz
@Krupetto1: Niedawno stałem w kolejce w sklepie motoryzacyjnym, pan przede mną chciał pasek do osprzętu typu pompa serwa, klimy itd. do Lanosa rodzimej produkcji:
-Panie przyjdź pan z tym paskiem, tam wkładali co mieli pod ręką.
  • Odpowiedz