Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jak szefu się ucieszy, kiedy dowie się, że magicznie, aż trzy różowe zaciążyły. Nie jest to duża firma, ale dwie księgowe i jedna z obsługi klienta. Teraz czwarta chodzi i mówi coś o ciąży... O #!$%@?.jpg xD I nagle znika ci 4 pracowników na L4.

A potem różowe dziwicie się, że nie chcą zatrudniać kobiet bądź zadają #!$%@? i oderwane od rzeczywistości pytania w stylu "plany co do rodziny". XD

#pracbaza #rozowepaski
  • 196
tak jasne wszyscy w każdej firmie są niezastąpieni jak chcą urlop, mają L4, albo macierzyński do czasu aż pójdą po podwyżkę, albo rzucą wypowiedzeniem wtedy się okazuje, że każdego można zastąpić. To jest kwestia organizacji odpowoedniej w firmie.


@sztandar: nie, ale rozmawiamy o sytuacji, w której 4 osoby znikają nagle, w tym dwie księgowe. W "niedużej firmie", dwie księgowe to z dużym prawdopodobieństwem cały wszystkie.
CO CIEBIE OBCHODZI, że jakiś kieras bedzie miał problem z wdrożeniem


@RozowaZielonka: no siema. Nie jestem kierasem tylko członkiem zespołu. To mnie kieras poprosi o techniczną rozmowę kwalifikacyjną, a później o wdrażanie nowej osoby. To ja odczuję to, że mój zespół jest przez jakiś czas mniej wydajny.
I to ja później muszę słuchać tego, że "ale jakto wydajność spadła?".

By nie było - ja osobiście nic nie mam przeciwko temu by
tak jasne wszyscy w każdej firmie są niezastąpieni jak chcą urlop, mają L4, albo macierzyński do czasu aż pójdą po podwyżkę, albo rzucą wypowiedzeniem wtedy się okazuje, że każdego można zastąpić.


@sztandar: tylko że zawsze wiąże się to z kosztami po stronie pracodawcy - czasami zawinionymi, a czasami nie. I te niezawinione koszty bolą najbardziej. I w niektórych sytuacjach potrafią wykończyć firmę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@FrasierCrane: a mnie zastanawia jaki jest okres pracy w jakiejś firmie żeby nie było oburzenia, że kobieta poszła na macierzyński? A jak kobieta jest w jakiejś firmie to ma w niej siedzieć ten wyimaginowany okres nawet jeśli firma jest #!$%@?, jest mobbing itd, bo przecież musi przepracować te dziwne x zanim zajdzie w ciążę?
Eh, różowe mają #!$%@?, z każdej strony tylko pytania "czego nie rodzisz dzieci". A jak już chcesz