Wpis z mikrobloga

Ile zarobiles na #gielda w tym roku (2021)? #ankieta

Ile zlotych zarobiles na gieldzie w tym roku?

  • Mam stratu powyzej 50 tys 3.9% (7)
  • Mam straty do 50 tys. 18.2% (33)
  • Nic 16.6% (30)
  • Do 5000 23.8% (43)
  • 5001-30000 14.4% (26)
  • 30001 - 100 tysiecy 7.2% (13)
  • 100-200 tysiecy 1.7% (3)
  • 200-500tysiey 2.2% (4)
  • 500k - milion 1.1% (2)
  • powyzej miliona 11.0% (20)

Oddanych głosów: 181

  • 16
  • Odpowiedz
@Sabarolus: @widmo82 No własnie ja się zgadzam z @affairz. Jak zainwestowałem 5k w jakąs spółke to totalnie inaczej podejmowałem decyzje niż jak władowałem 10x tyle. 10% korekty na tej pierwszej w ogóle mnie nie ruszało a na ten drugiej juz tak. Fajnie trafić spółke na dołku ale wejść w nią za 10k a za 100k to jest diametralna róznica
  • Odpowiedz
@dilven: moze dla kogos 10k to jak dla Ciebie 100k? Kazdy ocenia to z własnej perspektywy. Każdemu kto mówi, że od5k czy 10k nawet 10% to grosze to zawsze chętnie podam numer konta, aby te grosze mi przelał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@widmo82:
  • Odpowiedz
@Sabarolus no to idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy podawać stosunek zarobionego hajsu na giełdzie do wysokości naszej wypłaty a nawet to nie byłoby miarodajne.
  • Odpowiedz
@dilven: no mialoby to na pewno jakiś sens, bo tym sposobem możemy zajechać bardzo daleko. Co to dla Jakubasa 2 mln? Większość tutaj nigdy nie będzie takim kapitałem dysponować.
  • Odpowiedz
IMO pytanie o kwote jest lepsze niz o %. To ze mam wiecej odlozonej kasy, nie znaczy ze z łątwością wchodze za wiecej w jedną pozycje. Zwłaszcza dla takiego mnie ktory pracował na etacie/DG, to wielkosc pozycji zwykle przeliczam mnie-wiecej czy to jest kwota o wartosci roku mojej pracy, dwoch itp. Ta kwota na pozycje od kilku lat jest podobna. Strata kwoty miesiecznych zarobkow na pozycji to juz mnie boli, i nie
  • Odpowiedz
@widmo82: nie no bez jaj, nie zainwestujesz tysiąca złotych tak samo jak miliona złotych. nie ma znaczenia jaka to jest dla Ciebie kwota, tysiaczka w perełkę na NC wrzucę w sekundę żeby mieć na niej -50% lub +100%, miliona tak nie wrzucisz bo 1. płynność, 2. większość ludzi nie jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@affairz: ale czemu zawezasz teraz temat do NC? A nawet jesli to na NC obroty tez są wysokie, nie kazda spolka ma symboliczne. Jak by nie bylo, jaranie sie kwotowymi zyskami jest bez sensu. Dla mnie 1k to pierdniecie dla kogos kosmosmiczny zysk. Inwestujesz na gieldzie zeby Cie nie zjadła inflacja a nie zeby miec promil zysku
  • Odpowiedz
@widmo82: no ale co nas obchodzi, że dla kogoś 1k to kosmiczny zysk? obiektywnie w 2021 to są gówno znaczące pieniądze i jak ktoś zrobił 1k z kapitału wejściowego 10 PLN to wykręcił ładny procent ale nadal #!$%@? zarobił i chwalenie się takim zyskiem jest gówno warte ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@widmo82: w sensie potraktuj giełdę jak pracę. ile z tej pracy ostatecznie przynosisz pieniędzy, bo chyba o zarabianie pieniędzy chodzi, a nie o jakieś magiczne cyferki z procentem na końcu
  • Odpowiedz